Carmen Maria Machado Jej ciało i inne strony

Fantastyczne opowieści o okropnościach seksizmu. Najnowsze objawienie literackie z USA Na podstawie książki powstaje serial o horrorze bycia kobietą, zapowiadany przez producentów jako „feministyczny BLACK MIRROR” W 2018 roku New York Times umieścił debiutancki tom opowiadań Machado Her Body and…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Tłumaczenie Dobromiła Jankowska
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Fantastyczne opowieści o okropnościach seksizmu.

Najnowsze objawienie literackie z USA

Na podstawie książki powstaje serial o horrorze bycia kobietą, zapowiadany przez producentów jako „feministyczny BLACK MIRROR”

W 2018 roku New York Times umieścił debiutancki tom opowiadań Machado Her Body and Other Parties na prestiżowej liście „Nowa awangarda”, jako jedną z 15 książek napisanych przez kobiety, które kształtują sposób, w jaki czytamy i piszemy fikcję w XXI wieku.

Żona odrzuca prośby męża o usunięcie zielonej wstążki z szyi. Kobieta opowiada o swoich seksualnych doświadczeniach, podczas gdy kataklizm pochłania ludzkość. Sprzedawca w centrum handlowym dokonuje przerażającego odkrycia w szwach sukienek na studniówkę. Gwałtowna utrata masy ciała, wywołana zabiegami chirurgicznymi, skutkuje niechcianym gościem w domu bohaterki.

Machado burzy granice między realizmem psychologicznym i science fiction, komedią i horrorem. Naginając prawa gatunków stwarza unikalny styl. Buduje zaskakujące historie o życiu kobiet, przemocy fizycznej i psychicznej, z jaką ciągle muszą się mierzyć. Ta proza jest ziemska i nie z tego świata, klasyczna i seksowna, queerowa i uszczypliwa, komiczna i śmiertelnie poważna, przechodzi od przerażającej przemocy do najbardziej wykwintnych uczuć.

Carmen Machado jest pisarką i wykładowczynią the University of Pennsylvania, mieszka z żoną w Filadelfii. Jej eseje, opowiadania i teksty krytyczne publikowane są na łamach m. in. New Yorker,  New York Times, Granta, Tin House, VQR, McSweeney’s Quarterly Concern, The Believer, Guernica, Best American Science Fiction & Fantasy.

O autorze

Carmen Maria Machado

Carmen Maria Machado Pisarka i wykładowczyni University of Pennsylvania. Jej eseje, opowiadania i teksty krytyczne publikowane są na łamach m.in. „New Yorkera”. Wychowała się w rodzinie…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 280
Data premiery 31.10.2018
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326827099

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 639.5kB, MOBI - 1.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-2744-0,978-83-268-2745-7

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 689.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-3011-2