Bestseller
Nowość

Jan Borysewicz, Marcin Prokop Jan Borysewicz. Mniej obcy

  • Seria:  
Mniej obcy to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop. Fani mogą spodziewać się pełnej zaskoczeń i wzruszeń opowieści. Nie zabraknie też…
Kategoria Biografie
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
model_Miniej_obcy_Borysewicz_prawy (PNG, 3MB) Pobierz
model_Miniej_obcy_Borysewicz_lewy (PNG, 3MB) Pobierz
30.08.2022 Jan Borysewiczi Marcin Prokop, sesja dla Wydawnictwa Agora w związku z premierą książki "Mniej obcy" Fot.Mateusz Skwarczek/Agencja Wyborcza.pl (JPG, 440kB) Pobierz
30.08.2022 Jan Borysewiczi Marcin Prokop, sesja dla Wydawnictwa Agora w związku z premierą książki "Mniej obcy" Fot.Mateusz Skwarczek/Agencja Wyborcza.pl (JPG, 676kB) Pobierz
Borysewicz_plaska-scaled (JPG, 1MB) Pobierz
Borysewicz_tyl-scaled (JPG, 1MB) Pobierz

Mniej obcy to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop.

Fani mogą spodziewać się pełnej zaskoczeń i wzruszeń opowieści. Nie zabraknie też trudnych tematów i kontrowersji.

Marcin Prokop w szczerej rozmowie z Artystą dotyka spraw, o których opinia publiczna i fani wcześniej nie mieli szansy usłyszeć. Jak sam mówi, warunkiem powstania tej książki była obietnica 100% otwartości ze strony Borysewicza.

Nie interesuje mnie stawianie Borysewiczowi pomnika. Nie napiszę epopei o dzielnym Janku, który uzbrojony tylko w gitarę stawiał czoła całemu światu, stworzył kilkadziesiąt pokoleniowych przebojów, swoją popularnością wywoływał masową histerię i od pięciu dekad dowodzi zespołem Lady Pank, utrzymując go na szczycie. Bo jest też Janek, który pijany i naćpany zawalał koncerty oraz ubliżał ludziom. Janek, który nie zawsze potrafił być dobrym, obecnym ojcem. Janek, który szukał radości w ramionach prostytutek. Janek, który miał szansę na międzynarodową karierę, ale nie dźwignął jej ciężaru. Dlatego umawiamy się, że warunkiem powstania tej książki będzie pełna szczerość. Konieczność zmierzenia się z tematami i pytaniami, jakich zwykle unika w publicznych wypowiedziach. Czasami będzie bolało.

/Marcin Prokop/

W książce znajdzie się mnóstwo do tej pory niepublikowanych materiałów fotograficznych, które wraz z poruszającym tekstem tworzą dogłębny obraz życia najsłynniejszego polskiego gitarzysty ostatniego półwiecza. Mniej obcy to opowieść o życiu Jana Borysewicza, zmianie priorytetów, wzlotach i upadkach.

Tamto dawne życie było naprawdę bardzo bogate, balangowe, wesołe, czasami człowiekowi noga się powinęła i musiał swoje wycierpieć, ale ja to moje życie naprawdę uwielbiałem. (…) Teraz jadę na koncert, potem grzecznie wracam do domu, siadam w studiu, mam czas na wszystko. A wtedy mi tego czasu brakowało. Teraz mogę przestrzegać młodych ludzi, żeby bardziej się kontrolowali, bo naprawdę lot bez trzymanki, bez żadnych hamulców, nigdy się dobrze nie kończy.

/Jan Borysewicz/

O autorze

Jan Borysewicz

Jan Borysewicz

Polski wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, wirtuoz gitary, a także autor tekstów piosenek.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 352
Data premiery 28.09.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840081

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 7.3MB, MOBI - 7.9MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4009-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 736.1MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4071-5