Nowość

Bill Gates Jak zapobiec kolejnej pandemii

  • Seria:  
Pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Podczas, gdy rządy na całym świecie próbują nad nią ostatecznie zapanować, zaczynają również myśleć o tym, co dalej. Jak możemy zapobiec kolejnej pandemii, która zabije miliony ludzi i zniszczy światową gospodarkę? Czy w ogóle…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Tłumaczenie Michał Rogalski
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
model_Jak_zapobiec_pandemi_lewy (PNG, 2MB) Pobierz
model_Jak_zapobiec_pandemi_prawy (PNG, 2MB) Pobierz
okladka_jak zapobiec_Bill_Gates_plaska (JPG, 851kB) Pobierz
okladka_jak zapobiec_Bill_Gates_tyl (JPG, 1MB) Pobierz
Jak zapobiec pandemii opis okładkowy (DOCX, 14kB) Pobierz
Bill Gates (JPG, 4MB) Pobierz

Pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła. Podczas, gdy rządy na całym świecie próbują nad nią ostatecznie zapanować, zaczynają również myśleć o tym, co dalej. Jak możemy zapobiec kolejnej pandemii, która zabije miliony ludzi i zniszczy światową gospodarkę? Czy w ogóle możemy mieć nadzieję, że nam się to uda?

Bill Gates wierzy, że odpowiedź brzmi „tak”. Jego książka w jasny i przekonujący sposób mówi, jakie lekcje świat powinien wyciągnąć z pandemii wirusa COVID-19, i sugeruje, co każdy z nas może zrobić, aby zapobiec podobnej katastrofie.

Opierając się na wiedzy najlepszych światowych ekspertów oraz na własnym doświadczeniu w zwalczaniu śmiertelnych chorób, zdobytym w ramach działalności w Fundacji Gatesów, autor najpierw gromadzi wiedzę naukową o chorobach zakaźnych. Następnie pokazuje, jak różne kraje świata, współpracując ze sobą i z sektorem prywatnym, mogą nie tylko zapobiec kolejnej katastrofie podobnej do covidu, ale także wyeliminować wszystkie choroby układu oddechowego, w tym grypę.

To mocne i znaczące wezwanie jednego z największych i najskuteczniejszych współczesnych myślicieli i działaczy.

Choroby rozprzestrzeniały się wśród ludzi od zawsze i wcale nie muszą one oznaczać globalnej katastrofy. Ta książka pokazuje, jak rządy, naukowcy, firmy i osoby prywatne mogą zbudować system, który powstrzyma przyszłe, nieuniknione epidemie, zanim przekształcą się one w pandemie.

Obecnie ryzyko wybuchu pandemii jest większe niż kiedykolwiek. Każdy, kto przeszedł COVID-19, zapamięta to na zawsze. Tak jak II wojna światowa zmieniła sposób, w jaki pokolenie moich rodziców patrzyło na świat, tak covid zmienił sposób, w jaki my go postrzegamy.

Nie musimy jednak żyć w strachu przed następną pandemią. Rządy poszczególnych państw są w stanie zapewnić wszystkim obywatelom podstawową opiekę. Na rozprzestrzenianie się kolejnych chorób da się reagować i zapobiegać wybuchom epidemii.

Każdy rozdział tej książki opisuje jeden z kroków, które musimy podjąć, aby się przygotować. Składają się one na konkretny plan wyeliminowania pandemii jako zagrożenia dla ludzkości i zmniejszenia zagrożenia, że ktokolwiek będzie musiał przeżyć w przyszłości kolejny covid.

– Bill Gates –

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 352
Data premiery 07.09.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840159

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 2.5MB, MOBI - 3.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4030-2

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 539.8MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4050-0