Paweł Czado Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach

  • Seria:  
Który piłkarz Górnika Zabrze złamał w trakcie kariery aż dziewięć palców? Po czyim weselu piłkarze wracali do domów w łyżce koparki? Który trener Górnika jako element treningu stosował grę w chowanego? Dlaczego żona jednego z zawodników musiała prosić o łaskę…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa złożona
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Format 145 x 235 mm
Więcej szczegółów

Który piłkarz Górnika Zabrze złamał w trakcie kariery aż dziewięć palców? Po czyim weselu piłkarze wracali do domów w łyżce koparki? Który trener Górnika jako element treningu stosował grę w chowanego? Dlaczego żona jednego z zawodników musiała prosić o łaskę dla męża u Władysława Gomułki? Za co zabrzańscy milicjanci musieli przepraszać piłkarzy?

„Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” aż skrzy się od nieznanych wcześniej anegdot i opowieści. Autor spędził wiele godzin w archiwach, przejechał pół Europy, żeby porozmawiać z legendarnymi piłkarzami i napisał niezwykłą książkę. To nie tylko historia sukcesów jednego z najlepszych klubów piłkarskich Europy. To także niesamowita opowieść o czasach, gdy brakowało wszystkiego, a w walce o największe trofea musiała wystarczyć siła charakteru, brawura i niczym nie skrępowana radość z gry.

O autorze

Paweł Czado

Dziennikarz sportowy, obecnie związany z portalem Interia.pl. 

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 145 x 235 mm
Liczba stron 440
Data premiery 13.09.2017
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Numer wydania 1
ISBN 9788326825583

E-book

Liczba formatów 1 (PDF)
Rozmiar plików PDF - 25.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
ISBN 978-83-268-2033-5