Wacław Radziwinowicz Gogol w czasach Google'a

  • Seria:  
Autor został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby Opowieści zabawne i wzruszające, jakby żywcem wyjęte z Gogola lub Czechowa, sąsiadują w niej z historiami porażającymi tragizmem i okrucieństwem. Rosja w książce Radziwinowicza jest piękna i straszna, pełna…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2013
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Autor został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby

Opowieści zabawne i wzruszające, jakby żywcem wyjęte z Gogola lub Czechowa, sąsiadują w niej z historiami porażającymi tragizmem i okrucieństwem. Rosja w książce Radziwinowicza jest piękna i straszna, pełna sprzeczności i skrajności: to kraj ludzi szlachetnych i odważnych, ale też miejsce, w którym od czasów carskich filarami systemu są złodziejstwo i korupcja. Kraj, w którym bizantyjskie bogactwo nielicznych zderza się z nędzą milionów, kraj przeklętych poetów i złodziei w limuzynach, bojowników o prawa człowieka i morderców bez twarzy, samotnych bohaterów i brutalnych sołdatów.

Sensacja – okazuje się, że Rosję można zrozumieć! Wystarczy poczucie humoru i miłość do mojego zwariowanego kraju. Przeczytałem tę książkę z ogromną przyjemnością. Wacek Radziwinowicz to znakomity obserwator, który nie boi się rosyjskich paradoksów.

Wiktor Jerofieje

O autorze

Wacław Radziwinowicz

Wacław Radziwinowicz

Wacław Radziwinowicz – jeden z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji, na Białorusi i w Ukrainie.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 336
Data premiery 14.02.2013
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2013
Język wydania polski
ISBN 9788326812248

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.5MB, MOBI - 2.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2013
ISBN 978-83-268-1191-3,978-83-268-1192-0