Adam Ondra, Martin Jaros Ciało i dusza wspinacza

  • Seria:  
Motto: „Żyję, aby się wspinać — wspinam się, by żyć. Wspinaczka daje mi tyle radości, że innym wydaje się to nie w porządku…” Z Kotliny Czeskiej na szczyty najtrudniejszych skał świata! W 2016 roku Adam Ondra wspiął się na drogę…
Kategoria Biografie
Tłumaczenie Michał Rogalski
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
Cialo-i-dusza-wspinacza_okladka_plaska.jpg (JPG, 526kB) Pobierz
Cialo-i-dusza-wspinacza_okladka_plecy.jpg (JPG, 925kB) Pobierz
model_Cialo-i-dusza-wspinacza_lewy_KS.jpg (JPG, 371kB) Pobierz
model_Cialo-i-dusza-wspinacza_prawy_KS.jpg (JPG, 535kB) Pobierz
opis-książki_Cialo-i-dusza-wspinacza.docx (DOCX, 13kB) Pobierz

Motto: „Żyję, aby się wspinać — wspinam się, by żyć. Wspinaczka daje mi tyle radości, że innym wydaje się to nie w porządku…”

Z Kotliny Czeskiej na szczyty najtrudniejszych skał świata!

W 2016 roku Adam Ondra wspiął się na drogę Dawn Wall w Parku Narodowym Yosemite. Zrobił to, mając już na swoim koncie całą masę sukcesów. Czeski wspinacz regularnie wygrywa zawody w pucharze świata, ustanawia kolejne rekordy i jest faworytem w swojej dyscyplinie przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Jak zaczęła się jego przygoda ze wspinaczką? Co uważa za swój największy sukces?

„Ciało i dusza wspinacza” to wyjątkowa publikacja, która opisuje drogę Adama Ondry na szczyty ścian wspinaczkowych i rankingów sportowych oraz ogromną pasję, która od lat prowadzi go na podium. Lektura tej książki jest jak wejście do unikalnego świata, dostępnego tylko dla osób zajmujących się wspinaczką wysokogórską.

Witajcie polscy entuzjaści i polskie entuzjastki skał. Myślę, że wspinacze w Polsce i w Czechach mają wiele wspólnego. Choć brak w naszych krajach wysokich gór (z wyjątkiem Tatr) i choć matka natura nie obdarzyła nas tyloma skałami, ilu byśmy pragnęli, to alpinizm ma na naszych terenach bogatą tradycję, a wspinaczka sportowa wciąż zyskuje na popularności. Od zawsze miałem wrażenie, że o ile macie w Polsce jeszcze mniej skał niż my, o tyle jest w was jeszcze więcej chęci, odwagi i motywacji do wspinania. (..). Zawsze mi się wydawało, że Polacy i Polki w skałach walczą. Słowo „wystarczy” dla nich nie istnieje. Walczą o każdy kolejny krok bez względu na pogodę i okoliczności. Myślę, że stoi za tym jakaś zbiorowa wspinacza świadomość sięgająca złotej ery polskiego alpinizmu. Znam wiele osób z Polski, które naprawdę żyją wspinaczką. Ich radość z wchodzenia na skały jest autentyczna i czysta — i, w dobrym sensie tego słowa, „zaraźliwa”. – Z przedmowy do polskiego wydania

Adam Ondra – czeski wspinacz sportowy wyspecjalizowany w boulderingu, prowadzeniu oraz we wspinacze łącznej i klasycznej. Jest multimedalistą – czterokrotnym mistrzem świata we wspinaczce sportowej; trzykrotnie w prowadzeniu oraz w bulderingu, mistrzem Europy w prowadzeniu z 2019 z Edynburga, prowadzenia (łącznie 17 medali w tym 5 złotych, 10 srebrnych oraz 2 brązowe). Jako pierwszy poprowadził drogę wspinaczkową wycenianą na 9c – Silence (Flatanger, Norwegia), jest też autorem trzech pierwszych przejść jednych z najtrudniejszych dróg sportowych na świecie: La dura dura (9b+), The Change (9b+), oraz Vasil Vasil (9b+)

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 240
Data premiery 30.06.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836893

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 11.2MB, MOBI - 11.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3690-9