Beata Kozidrak Beata. Gorąca krew

  • Seria:  
Diva i królowa rozrywki debiutuje w roli pisarki. W swojej autobiograficznej pierwszej książce Beata. Gorąca krew Kozidrak szczerze opowiada o dziewczynie z Lublina, która stała się gwiazdą.
Kategoria Biografie
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
Kozidrak_okladka_plaska.jpg (JPG, 2MB) Pobierz
Kozidrak_okladka_tyl.jpg (JPG, 1MB) Pobierz
model_Goraca_krew_lewy_KS.jpg (JPG, 626kB) Pobierz
model_Goraca_krew_prawy_KS.jpg (JPG, 931kB) Pobierz
opis-książki_BEATA.docx (DOCX, 14kB) Pobierz

Wszystkie przeboje Beaty. Nie tylko te muzyczne

Diva i królowa rozrywki debiutuje w roli pisarki. W swojej autobiograficznej pierwszej książce Beata. Gorąca krew Kozidrak szczerze opowiada o dziewczynie z Lublina, która stała się gwiazdą. Oraz wyznaje, że dzień rozwodu był kluczowym momentem jej życia.

Nie taka grzeczna dziewczyna

Beata Kozidrak nigdy nie bała się eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Gdy w latach 70. XX wieku jako młoda wokalistka zespołu Bajm śpiewała Piechotą do lata, widziano w niej beztroską dziewczynę z sąsiedztwa. Ale ta sama młoda Kozidrak już kilka lat później odgrażała się: „Józek, nie daruję ci tej nocy!”. Ostry makijaż i narkotyczny głos – to była Kozidrak lat 80. Wraz z wiekiem przychodziły kolejne metamorfozy i mogło się wydawać, że znamy już wszystkie twarze gwiazdy i każdy dotyczący jej fakt. Ale czy na pewno?

„Za liczne przekleństwa i pojawiający często w mojej opowieści alkohol bardzo Was przepraszam. Mam nadzieję, że w Waszym życiu nie ma tego cholerstwa!”, pisze w post scriptum do swojej biografii Beata Kozidrak. Nic dziwnego – w tej książce nie ma owijania w bawełnę. Burzliwa miłość, alkohol, niełatwe małżeństwo zakończone nieuniknionym rozwodem. Ekspresyjna wokalistka, liderka Bajmu, piosenkarka i tekściarka ma na koncie wiele przebojów, ale nie tylko muzycznych. W książce Beata. Gorąca krew pokazuje się ze strony, jakiej dotąd nie znaliśmy: szczera do bólu, ludzka, ale też daleka od ideału.

Uzależniona od adrenaliny

„Czy ja wciąż muszę żyć w takim stresie?”, pyta w pewnym momencie Kozidrak. Jej przyjaciółka odpowiada:
„No wiesz, jeden jest uzależniony od papierosów, drugi od alkoholu, trzeci od narkotyków, a ty od adrenaliny. W twoim życiu ciągle musi się coś dziać. Taka już jesteś”.

W biografii Beaty Kozidrak i historii Bajmu naprawdę płynie gorąca krew. Trasy i koncerty na całym świecie (wraz z zespołem odwiedzamy Wietnam, Stany Zjednoczone, Związek Radziecki), barwne epizody kariery Beaty, kulisy narodzin największych przebojów – od Piechotą do lata, przez Białą armię po Upiłam się tobą – i ich ukryte znaczenia. Nowością dla wiernych fanów będą natomiast żywo opisane sceny z życia prywatnego. W książce Beata. Gorąca krew gwiazda odważnie się odsłoniła. Jeden brawurowo opisany dzień z życia Kozidrak jest klamrą jej opowieści. To dzień rozwodu z Andrzejem Pietrasem, współtwórcą Bajmu i ojcem dzieci Kozidrak.

Radość życia

Córki gwiazdy stale budzą zainteresowanie fanów, zwłaszcza starsza Kasia Pietras, która również śpiewa i odziedziczyła po matce muzyczny talent. Ale nie można zaprzeczyć, że głos Beaty jest jedyny w swoim rodzaju. Fani często pytają: jaka jest skala głosu Beaty Kozidrak? Czasem wydaje się, że wokalistka Bajmu mogłaby zaśpiewać wszystko i odnaleźć się w każdym muzycznym stylu. Tym bardziej że jej czterem oktawom towarzyszy równie wielka charyzma. Beata na koncertach jednym słowem, jednym nonszalanckim gestem rozkochuje w sobie publiczność. Przez lata spierano się, czy jej sceniczna prezencja jest odważna czy campowa, ale dzisiaj nie ma już wątpliwości, że Beata Kozidrak osiągnęła status ikony.

Beata. Gorąca krew to również książka o przemianie: dziewczyny zagubionej w męskim świecie w liderkę rockowej grupy. Nastolatki w pewną siebie kobietę, która odnajduje radość życia w kwiecie wieku, córki w matkę, nastoletniej poetki w autorkę piosenek, które zna cała Polska.

„Barwne, ciekawe życie – powiecie. Tak, ale nie zawsze. Były też łzy, smutek i trudne decyzje, które musiałam podejmować, aby iść dalej. Jednak zdecydowanie więcej znajdziecie w tej książce uśmiechu, radości i optymizmu. A także przekonania, że marzenia trzeba spełniać, a życie jest po to, by się nim cieszyć”.

Książka dostępna w oprawie twardej oraz jako ebook i audiobook.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 300
Data premiery 04.05.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Język wydania polski
ISBN 9788326836626

E-book

Liczba formatów 3 (EPUB, MOBI, PDF)
Rozmiar plików EPUB - 8.6MB, MOBI - 9.1MB, PDF - 11.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3435-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 469.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3706-7