Nowość

Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki Ania.

  • Seria:  
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była…
Kategoria Biografie
Oprawa miękka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 165 x 235 mm
Więcej szczegółów

Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo.
Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana.

Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć – opowiadają w książce jej bliscy.

Długo nie zgadzałam się na tę publikację, wszystko było jeszcze zbyt świeże. Raz jedyny udzieliłam wywiadu, który ukazał się w „Wysokich Obcasach”. Po raz pierwszy pomyślałam wtedy, że może warto, by ludzie, którzy kochali moją córkę – a dowody tego uczucia spotykają mnie do dzisiaj – zachowali w pamięci obraz takiej Ani, jaką była naprawdę. Nie ten wykoślawiany w szukających często taniej sensacji mediach, ale prawdziwy. Taki, który mogą znać tylko najbliżsi. I że chciałabym móc taką książkę dać w prezencie wnukom. Biografia napisana przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego jest właśnie taka – Krystyna Przybylska, matka aktorki.

Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki, dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Lubią pracować wspólnie. Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii 'Wywiad’, za rozmowy z Władysławem Kozakiewiczem („Ten od wała”) i Martą Sziłajtis-Obiegło („Kobieta i może”). Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniło w Konkursie im. Stefana Żeromskiego ich tekst „Mama. Panią to masz na ulicy”, o rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Henrykę Krzywonos-Strycharską. Są autorami biografii Dariusza Michalczewskiego „Tiger bez cenzury”, a także gorąco przyjętego przez czytelników wywiadu z Krystyną Przybylską, opublikowanego w 'Wysokich Obcasach’.

O autorze

Grzegorz Kubicki

Grzegorz Kubicki Dziennikarz „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Wspólnie z Maciejem Drzewickim tworzą dziennikarski duet. Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii "Wywiad", za rozmowy z…

Maciej Drzewicki

Maciej Drzewicki Dziennikarz „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Wspólnie z Grzegorzem Kubickim tworzą dziennikarski duet. Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii "Wywiad", za rozmowy z…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 165 x 235 mm
Liczba stron 392
Data premiery 12.10.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326840593

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 23.3MB, MOBI - 24.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
ISBN 978-83-268-2006-9,978-83-268-2007-6