24 lipca 2017

Zapowiedzi jesiennych premier

Tej jesieni każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie, co dla Was przygotowujemy: "Fotografie, które nie zmieniły świata" Krzysztofa Millera, "Jaka demokracja?" Marcina Króla, "Pokochaj swój dom. Zero Waste Home, czyli jak się pozbyć śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas" Bea Johnson...

Udostępnij post

Tej jesieni każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie, co dla Was przygotowujemy:

„Fotografie, które nie zmieniły świata” Krzysztof Miller

Premiera: 30 sierpnia                                                                                 

Fotografie które nie zmieniły świata

To więcej niż album i opus magnum zmarłego tragicznie przed rokiem fotoreportera, klasyka fotografii wojennej. To również zaskakująca opowieść o życiu z kamerą, ocieraniu się o śmierć, a także gorzkie rozliczenie z etosem fotografa dokumentującego najbardziej dramatyczne wydarzenia najnowszej historii świata. Ale przede wszystkim to zbiór niesamowitych zdjęć i równie niesamowitych opowieści o kulisach ich powstawania opowiedziane przez Autora.

„Jaka demokracja?” Marcin Król

Premiera: 30 sierpnia

"Jaka demokracja?" Marcin Król

Zbiór 25 opowieści znanego historyka idei o tym, bez czego nie może funkcjonować demokracja.

W latach komunizmu powrót do demokracji uważaliśmy za cel oczywisty i nie zastanawialiśmy się nad tym – do jakiej demokracji. Do takiej, jaka wówczas istniała w Paryżu, Berlinie, Amsterdamie. Teraz jednak, zwłaszcza kiedy demokracja ma się w Polsce (ale i całym świcie zachodnim) kiepsko, warto wrócić do rozważenia pytania: jaka demokracja, jakie motywy skłaniają nas do wybrania demokracji?

– Marcin Król

„Pokochaj swój dom. Zero Waste Home, czyli jak się pozbyć śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas” Bea Johnson

Premiera: 6 września

Pokochaj swój dom. Zero Waste Home...

Stylowy i praktyczny przewodnik, który krok po kroku dostarczy narzędzi, które pomagają poprawić zdrowie, oszczędzić czas i osiągnąć lepszą przyszłość dla swoich najbliższych i planety. Bea Johnson dzieli się historią, jak uprościła swoje życie, redukując odpadki. Dziś Bea, jej mąż, Scott i ich dwaj synowie produkują zaledwie jedną czwartą śmieci rocznie, a ich ogólna jakość życia zmieniła się na lepsze: mają teraz więcej czasu, są zdrowsi niż kiedykolwiek, a ich roczne wydatki obniżyły się o aż 40 procent.

„Kaprysik” (wyd. 2) Mariusz Szczygieł

Premiera: 6 września

Kaprysik

Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów opisując krok po kroku swoje życie aż do dwóch przyjaciółek, które od 52 lat co tydzień piszą do siebie listy.

„Tarapaty” Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel

Premiera: 13 września

Tarapaty

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma 11 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Tymczasem zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty.                                       Książka powstała w oparciu o scenariusz filmu „Tarapaty”, który wchodzi do kin 15 września. W obsadzie oprócz debiutujących Hanny Hryniewickiej i Jakuba Janoty-Bzowskiego m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

PRAWDZIWA PRZYGODA CZAI SIĘ TUŻ ZA ROGIEM 😉

„Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu” Marcin Wójcik

Premiera: 13 września

Księża to ludzie z krwi i kości. Odczuwają głód, pragnienie, zmęczenie. I popęd seksualny. Ani sutanna, ani głęboka wiara, ani nawet święcenie kapłańskie tego nie zmienią. Marcin Wójcik w swoich reportażach opowiada nie tylko ich historie, ale także historie ich byłych i obecnych partnerów, partnerek, teściowych, a nawet wnuczek. Robi to z reporterską wirtuozerią, uczciwością i jednocześnie z ogromną wrażliwością.

„#Polityka. Władza i nadzieja” Jan Hartman

Premiera: 13 września

Prezentacja idei i pojęć politycznych to tylko jedno z zadań tej książki. Ukazuje ona także związki teorii politycznych z codzienną praktyką i naszym życiem. Wydaje się, że idee ideami, a prawdziwa polityka kieruje się swoimi zasadami, a może w ogóle jest bez zasad. Nic bardziej mylnego.

„LoveVegan! 21 dni. Siła z roślin na każdy dzień” Robert Zakrzewski, Violetta Domaradzka, Hanna Stolińska-Fiedorowicz 

Premiera: 19 września

Love Vegan

„LoveVegan” to motywujący poradnik kulinarnosportowy dla osób szukających sprawdzonych rozwiązań. Książka zawiera: gotowe jadłospisy, zbilansowane i omówione przez dietetyka Instytutu Żywności i Żywienia, praktyczne i smaczne przepisy, wskazówki i porady doświadczonych biegaczy, jak rozpocząć przygodę z bieganiem, motywujące przykłady osób, które pokonały chorobę i wróciły do sportu dzięki zmianie diety, porady jak zacząć biegać i jak biegać więcej.

„Ania. Biografia Anny Przybylskiej” Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

Premiera: 27 września

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Pierwsza, autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej. Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo.

„1000 słów” Prof. Jerzy Bralczyk

Premiera: 27 września, Koedycja: Prószyński

1000 słów | Prof. Jerzy Bralczyk

Po bestsellerowych „500 zdaniach” czas na „1000 słów”, a więc opus magnum najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków. W błyskotliwych, a jednocześnie odkrywczych i głębokich felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia najbardziej niezwykłe, najwięcej znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta.

„Notes artystyczny Agnieszki Osieckiej” Opracowanie zbiorowe

Premiera: 4 października

"Notes Agnieszki Osieckiej"

Wyjątkowy notes artystyczny przygotowany z okazji jubileuszowej 20. edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” pełen niepublikowanych zdjęć z podróży, przedmiotów i wierszy Agnieszki Osieckiej stworzony w niepowtarzalnym stylu poetki.

„Nieumarły las” Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

Premiera: 11 października

Nieumarły las | Tomasz Samojlik i Adam Wajrak

Druga część popularnego komiksu dwóch przyrodników o Puszczy Białowieskiej, która w tej opowieści staje się miasteczkiem na Dzikim Wschodzie o nazwie Umarły Las.

Jesienne premiery do kupienia na kulturalnysklep.pl