https://trello.com/c/qBrAsW6T/370-mobile-obs%C5%82uga-po-zakupie "Zabawy w Boga" - Magda Gacyk - Wydawnictwo Agora

5 października 2020

"Zabawy w Boga" - Magda Gacyk

Premiera 7 października

Udostępnij post
Magda Gacyk spotkała przedstawicieli nowego gatunku: ludzi bogów. Godne uwagi jest to, że ich narodziny zapowiedział też kilka lat temu Yuval Noah Harari.

Magda Gacyk
„Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach”
Premiera 28. października 2020

 

Kim są cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Rojeniami o fuzji białka i krzemu, ludzkiego ciała i najnowocześniejszej technologii? Nie, ludzie maszyny to nie jest fikcja ani przyszłość. To teraźniejszość. Cyborgi żyją wśród nas, próbując prześcignąć siebie, swoje niedoskonałości, a przede wszystkim ewolucję. Udoskonalają się dzięki nowoczesnym technologiom. Fundują sobie dodatkowe zmysły: echolokację, szkła kontaktowe zapewniające widzenie w ciemności, biofosforyzującą skórę, egzoszkielety pozwalające sparaliżowanym na sprawne poruszanie się, implanty, dzięki którym można odbierać zmiany pola elektromagnetycznego. Korzystają z osiągnięć techniki i genetyki, ponieważ próbują wygrać ze swoimi ludzkimi słabościami. 

Jednak Magda Gacyk, polska dziennikarka mieszkająca w Dolinie Krzemowej, sercu technologicznej rewolucji, pisze nie tylko o cyborgach. „Zabawy w Boga” to również opowieść o nadziei na świetlaną przyszłość człowieka, która ma leczyć ze strachu przed zagładą ludzkości. O wierze w triumf nauki, ale i o nieufności wobec postępu. O transhumanizmie, który wziął się za bary z najtrudniejszymi problemami ludzkości i postanowił raz na zawsze rozprawić się z chorobami i starością, wyeliminować śmierć. 

Magda Gacyk zanurzyła się w świat transhumanizmu docierając do głównych miejsc i najciekawszych osób tego, no właśnie: ruchu? stylu życia? religii? filozofii? dewiacji? Autorka szuka odpowiedzi z otwartą życzliwością, ale i dociekliwością.  Opisuje w plastyczny, barwny sposób zjawisko w którym wyrażają się jednocześnie utopijne fantazje i dystopijny potencjał naszej hipertechnologicznej cywilizacji. Cyberpunk non-fiction? Tak, i to w najlepszym wydaniu.Edwin Bendyk

Zanim poznacie „Cyberpunka 2077”, spójrzcie, jak wygląda prawdziwy cyberpunk, świat ludzi o magnetycznych palcach.