15 kwietnia 2021

"Tarmosia" - nowa książka Tomasza Samojlika

Już w sprzedaży!

Udostępnij post

„Tarmosia” to nowy tytuł z Serii Zwierzaki. Poznajcie borsuczą rodzinę z Puszczy Białowieskiej i ich perypetie z niezapowiedzianymi gośćmi!

Rezolutna Tarmosia, jej rodzice – Majra i Melo, bracia – Słodziak Pierwszy i Słodziak Drugi oraz dziadek Skjoldur żyją sobie spokojnie w prastarej borsuczej norze. Do czasu….

Jak mówi borsucza tradycja – rodzinna nora to rzecz najważniejsza. Ba, ochrona własnego terytorium to sprawa honoru, kwestia życia i śmierci!

Co stanie się, kiedy niespodziewanie do borsuczej nory zaczynają sprowadzać się inne dzikie zwierzęta? A wraz nimi – obce zapachy, obce zwyczaje i cała gromada rozbrykanych maluchów? Dlaczego wszyscy nagle chcą zamieszkać w ich domu? Czy Tarmosi uda się przekonać rodzinę do nowych lokatorów?

Czy wiedzieliście, że borsuki są tak niezwykłymi zwierzętami? Poznajcie ich zwyczaje, tajniki starożytnej sztuki walki muai borsukai, oraz zasady eleganckiego spożywania dżdżownic. Przekonajcie się, jaki wpływ na życie w dzikich zwierząt ma człowiek oraz jakich wartości możemy się nauczyć od leśnych przyjaciół.

Tomasz Samojik, autor wielu przyrodniczych książek dla dzieci i komiksów, powraca z kolejną po „Ambarasie” opowieścią w serii Zwierzaki. Z charakterystyczną dla siebie dużą dozą humoru i fantazji opisuje problemy lokalowe dzikich mieszkańców lasu, przybliżając jednocześnie czytelnikom mnóstwo przyrodniczych ciekawostek. W efekcie, powstała lekka, dowcipna przyrodnicza historia traktująca o przyjaźni, rodzinie, wspólnocie i otwartości na innych.

„Tarmosię” nastrojowo i malarsko zilustrowała młoda graficzka Ania Grzyb.

O serii Zwierzaki

Prezentowane w serii wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt są okazją, by przekazać młodym czytelnikom nieco wiedzy przyrodniczej. A także, by zainspirować ich do przemyśleń na temat uniwersalnych wartości.
Do tej pory w serii Zwierzaki ukazały się książki: „Lolek” Adama Wajraka, „Ambaras” Tomasza Samojlika, „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki i „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego.