26 kwietnia 2021

"Same piękne rzeczy" - wspomnienia Huntera Bidena o uzależnieniu i rodzinnej tragedii

Już w sprzedaży!

Udostępnij post

19 maja ukaże się książka „Same piękne rzeczy” Huntera Bidena (oryg. „Beautiful things”) w przekładzie Krzysztofa Kurka.

„Pochodzę z rodziny uformowanej przez tragedie i spajanej nadzwyczajną, nierozerwalną więzią miłości”

– pisze Hunter Biden, syn prezydenta Stanów Zjednoczonych w swoich głęboko poruszających wspomnieniach o uzależnieniu, rodzinnej i osobistej tragedii oraz o drodze do odrodzenia.

To mógłby być scenariusz dla dreszczowca pełnego niespodziewanych zwrotów akcji, dramatycznych wydarzeń z politycznym krajobrazem w tle. A widz miałby wątpliwości, czy to, co ogląda, jest rzeczywiście „oparte na faktach”. Tymczasem ten thriller wydarzył się naprawdę. Bohater tej opowieści, a zarazem jej narrator, Hunter Biden, syn prezydenta Stanów Zjednoczonych, to człowiek, który będąc dzieckiem stracił w wypadku matkę i siostrę, a jako dorosły towarzyszył umieraniu ukochanego brata. I krok po kroku pogrążał się w świecie alkoholu i kokainy. Był bliski śmierci i coraz bardziej odczuwał – jak to sam teraz określa – nadciągającą zagładę. Jak to możliwe, że udało mu się pokonać traumę utrat, samotność, narkomanię? Jak to możliwe, że odzyskał siebie samego? Odpowiedź, nieskażoną naiwnością, znajdzie czytelnik w tej niezwykłej książce. Hunter Biden może z podniesionym czołem i szczerością budzącą najwyższy szacunek świadczyć o tym, że na tym świecie są też „piękne rzeczy”. I że te piękne rzeczy mają swoją niezwykłą moc.

Bogdan de Barbaro

 

W swoim wstrząsającym i wciągającym pamiętniku Hunter Biden po raz kolejny udowadnia, że każdy – nawet syn prezydenta Stanów Zjednoczonych – może przeżywać koszmar uzależnienia. Biden pamięta wszystko i opowiada o tym ze wspaniałą odwagą, która rozdziera serce. Zaczyna od pytania: Gdzie jest Hunter? Odpowiedź brzmi: jest w tej książce, we wszystkim co dobre, złe i piękne.

Stephen King

 HUNTER BIDEN jest prawnikiem i artystą. Ukończył Uniwersytet Georgetown i Yale Law School, pracował jako rzecznik uniwersytetów jezuickich, a także służył w wielu korporacjach i organizacjach non-profit, w tym jako wiceprezes Amtrak i przewodniczący zarządu Światowego Programu Żywnościowego USA. Jest synem prezydenta Joe Bidena i ojcem trzech córek: Naomi, Finnegan i Maisy. Mieszka w Kalifornii z żoną Melissą Cohen Biden i ich synem Beau.