4 maja 2021

„Szkoła szpiegów” – nowa seria książek dla dzieciaków

Premiera 5 maja

Udostępnij post

„Szkoła szpiegów” to pierwsza część zwariowanej serii powieści szpiegowskich dla starszych dzieci i młodszych nastolatków.

Niewiarygodne przygody nastoletniego szpiega z przypadku oraz jego koleżanek i kolegów z Akademii Szpiegostwa to istna mieszanka Jamesa Bonda, Harry’ego Pottera, Różowej Pantery i Jasia Fasoli. Pełna wartkiej akcji i doskonałego humoru powieść wciąga już od pierwszego zdania i przyprawia o ból brzucha ze śmiechu.

Benjamin Ripley wiódł spokojne i przewidywalne życie zwykłego amerykańskiego nastolatka. Kiedy pewnego dnia zastaje w domu tajemniczego mężczyznę, który wręcza mu powołanie do tajnej Akademii szpiegostwa, wszystko zmienia się w mgnieniu oka!

Któż nie marzy, by zostać nowym Jamsem Bondem, podejmować się niebezpiecznych misji, ścigać agentów wrogiego wywiadu w szybkim i naszpikowanym gadżetami samochodzie, budzić zawiść u dokuczających mu kolegów i  podziw u atrakcyjnych koleżanek? Tak, to zdecydowanie była propozycja nie od odrzucenia!

W prowadzonej przez agencję CIA tajnej i elitarnej szkole szpiegów uczą się najzdolniejsi, specjalnie wyselekcjonowani uczniowie z całego kraju. To przyszli agenci szkoleni do rozwiązywania najtrudniejszych intryg oraz do udziału w najbardziej niebezpiecznych akcjach.

Banjamin – nerd i kujon, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Szybko jednak okazuje się, że bycie kandydatem na asa wywiadu nie jest tak proste, jak się mu wydawało. Na dodatek został wplątany w  grubą aferę szpiegowską i że może przypłacić to życiem.

Polskie wydanie „Szkoły szpiegów” uzupełniają lekkie i zabawne grafiki Mariusza Andryszczyka, doskonale podkreślające wartką akcję i sytuacyjny komizm powieści.

„James Bond nie żyje. Niech żyje Benjamin Ripley! W jego szkole za kłamstwa i oszustwa dostaje się szóstki, a śmierć czai się za każdym załomem korytarza. Ta lektura to czysta adrenalina!” – Marcin Szczygielski

szkoła szpiegów na wakacjach

Kolejny tom przygód Bena pt. „Szkoła Szpiegów na wakacjach” ukaże się 14 lipca!

Wydawnictwo Agora dla Dzieci ostrzega:
„Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa stanowi poważne zagrożenie, że dzieciaki rzucą swoje telefony w kąt i wreszcie zajmą się czytaniem!

O autorze: Stuart Gibbs jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Jego „Szkoła szpiegów” to jedna z najlepiej sprzedających się serii na liście „New York Timesa”. Z wykształcenia jest biologiem. Po skończeniu studiów pracował w zoo w Filadelfii, gdzie badał kapibary.