21 lutego 2019

Światowa premiera książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”

Dziennikarskie śledztwo, które wstrząśnie kościołem.

Udostępnij post

21 lutego br. światową premierę ma książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” francuskiego socjologa i pisarza Frederica Martela, której publikacja zapowiedziana jest w 20 krajach i 8 językach. Polska premiera książki będzie 3 kwietnia 2019 r.

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.
„Sodoma” to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.

Planowana jest wizyta Autora książki „Sodoma” w Warszawie w dniach 2-4.04.2019 oraz debata wokół książki. Szczegóły wkrótce.
Kontakt dla mediów: dagmara.zandman@agora.pl

„The Guardian” o książce

„NEW YORK Times” o książce

„Corriere della Serra” o książce

„La Repubblica” o książce

„Le monde” o książce

„El Pais” o książce

 

Zamów książkę