https://trello.com/c/qBrAsW6T/370-mobile-obs%C5%82uga-po-zakupie Premiery sierpnia 2024 - Wydawnictwo Agora
Premiery sierpnia 2024

9 sierpnia 2024

Premiery sierpnia 2024

Udostępnij post
Premiery sierpnia 2024

Dobra literatura na drugą cześć wakacji, czyli premiery sierpnia 2024! Pierwsza propozycja to druga część przygód detektywa z Beskidu Żywieckiego, druga to nowa książka autora „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, trzecia to historia jednego z najbardziej szokujących polskich procesów.

Michał Zgajewski
„Ciemność żyje w nas”
Premiera: 14 sierpnia

Ukryty dom w Beskidach, łowca serc i trop, który wciągnie detektywa Krzyża w szpony sekretnej organizacji.
Prywatny detektyw Norbert Krzyż ma pecha. Klient, który chciał mu przekazać poufne informacje, został bestialsko zamordowany. Chłopak był zamieszany w handel narkotykami. I opowiadał Krzyżowi o Czarnym Domu, w którym giną ludzie.
Pogrążony w osobistych problemach detektyw nie ma ochoty zadzierać z policją i gangsterami. Jednak na prośbę siostry zamordowanego rozpoczyna nieoficjalne śledztwo.

Mateusz Pakuła
„Skóra po dziadku”
Premiera: 14 sierpnia

W swojej nowej powieści wielokrotnie nagradzany pisarz i reżyser Mateusz Pakuła ponownie sięga do rodzinnej historii. Przenosimy się z nim do epicentrum stalinizmu, początku lat 50., gdy jego dziadek za szczeniacki wybryk zostaje osadzony w kieleckiej katowni. Ten, który go uratuje, rzuci światło zarówno na mroczną przeszłość miasta, jak i na przyszłość nowego pokolenia.

Grzegorz Gauden
„Polska sprawa Dreyfusa. Kto próbował zabić prezydenta”
Premiera: 28 sierpnia

Grzegorz Gauden na podstawie stenogramów procesowych, dokumentów archiwalnych i innych źródeł pokazuje pełny obraz „sprawy Steigera”, która obejmuje także dwa inne procesy karne. Ukazuje także jej wymiar międzynarodowy – włączone w nią zostały Berlin i Wiedeń.
Sprawa Steigera jest uderzająco podobna do sprawy Alfreda Dreyfusa, Żyda, oficera armii francuskiej, fałszywie oskarżonego o szpiegostwo, która obnażyła francuski i światowy antysemityzm u progu XX wieku.