https://trello.com/c/qBrAsW6T/370-mobile-obs%C5%82uga-po-zakupie Premiery listopada 2024 - Wydawnictwo Agora
premiery listopada 2024

30 października 2024

Premiery listopada 2024

Udostępnij post
premiery listopada 2024

Jesień – najlepsza pora na doskonałe lektury pod kocem i z kubkiem ulubionej herbaty. A może warto już teraz kupić gwiazdkowe upominki? U nas znajdziecie inspiracje i na długie wieczory i na trafione prezentowe zakupy. Nasze premiery listopada 2024 to: kojąca i inspirująca rozmowa psychiatry profesora Bogdana de Barbaro z Justyną Dąbrowską o tym, co w życiu oraz w zawodzie psychoterapeuty najważniejsze; długo oczekiwane i zaskakujące wspomnienia genialnego Ala Pacino; historie sukcesu mistrzów i mistrzyń polskiej sceny operowej a także nowe uzupełnione wydanie bestsellerowego poradnika Joanny Flis „Po dorosłemu” i wykłady Alberta Camus o życiu w świecie dyktatury – zaskakująco aktualne dzisiaj. Spędź z nami listopad!

Bogdan de Barbaro, Justyna Dąbrowska
„Swoją drogą…”
Premiera: 13 listopada

Bogdan de Barbaro, profesor nauk medycznych i profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, wokół wyniesionych z warsztatu lekarza i psychoterapeuty zagadnień takich jak bliskość, miłość, zabawa ale także Holocaust, autorytet, religia, konflikt czy gniew buduje – wspólnie z uważną, czułą i przenikliwą rozmówczynią Justyną Dąbrowską – na poły biograficzną, na poły naukową opowieść o sensach, które kształtują nasze życie. Co ciekawe, do wszystkich rozmów wprowadzają wiersze wybitnych twórców poezji (m.in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej, Stanisława Barańczaka) które stanowią ich motto i tło.

Anna S. Dębowska
„Śpiewacy eksportowi. Sukces polskich artystek i artystów operowych”
Premiera: 13 listopada

Spektakularne sukcesy polskich śpiewaczek i śpiewaków pokazują, że świat opery może rozpalać masową wyobraźnię. Anna S. Dębowska w swojej książce przedstawia artystów, którzy weszli w życie zawodowe po 1989 roku. Stara się odkryć źródła artystycznych fenomenów, śledząc biografie m. in.: Piotra Beczały, Aleksandry Kurzak czy Jakuba Józefa Orlińskiego, którzy wdarli się przebojem na deski największych scen świata i do popkultury.

Albert Camus
„Świadek wolności. Artykuły, wykłady i przemówienia z lat 1946-1958”
tłum. Jan Maria Kłoczowski
Premiera: 13 listopada

Przemoc zarzuciła nam pętlę na szyję i zaczynamy się dusić. W ponurym, odartym z nadziei i wykraczającym poza granice narodów wszechświecie, wytworzonym przez brak zaufania, urazy, chciwość i pogoń za siłą, człowiek zmuszony jest do życia teraźniejszością, ponieważ samo słowo „przyszłość” budzi w nim lęk. I tak właśnie żyjemy: karmieni abstrakcyjnymi wartościami, osłabieni i ogłupieni rosnącym tempem takiego życia, zapominając o prawach natury, nie umiejąc spędzać mądrze czasu wolnego od pracy, nie wiedząc już, czym jest zwykłe szczęście.

Al Pacino
„Sonny Boy”
tłum. Dariusz Żukowski
Premiera: 27 listopada

„Sonny Boy”, autobiografia Ala Pacino premierę światową miała 15 października. Aktor opowiada w niej o swoim dzieciństwie, trudnej młodości, wychodzeniu z bezdomności, uzależnieniu, ciężkiej do zniesienia sławie oraz o swoich najważniejszych związkach i miłościach. Ale „Sonny Boy” to przede wszystkim opowieść o głębokiej i nigdy nie utraconej miłości do aktorstwa, które stało się treścią jego życia i prawdziwym ratunkiem.


Joanna Flis
„Madame Monday – po dorosłemu”
Premiera: 27 listopada

Nowe rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika.
Jak żyć dobrze? Kiedy sięgać po wolność, a jednocześnie zachowywać się odpowiedzialnie? Często pytamy i szukamy odpowiedzi, gubiąc się w natłoku teorii, praktyk i psychologicznych nowinek. Joanna Flis – konkretnie, ale z wyczuciem i mądrze, bez dalekich od rzeczywistości teorii – mówi, że najlepiej żyć po dorosłemu. O tym, co to w praktyce znaczy, pisze w swoim poradniku.
Dodatkowy niepublikowany wcześniej rozdział jest o ważnych pytaniach, do których prowadzi nas dojrzałość.