Premiery kwietnia 2025. Na grafice w kolorze pomarańczowym umieszczone jest 6 okładek książek.

3 kwietnia 2025

Premiery kwietnia 2025

Udostępnij post
Premiery kwietnia 2025. Na grafice w kolorze pomarańczowym umieszczone jest 6 okładek książek.

Premiery kwietnia 2025 Was zaskoczą, zainspirują i wciągną bez reszty! Od praktycznych porad o budowaniu relacji, przez obserwację miejskiej natury i świata ptaków, aż po mocne opowieści o kobietach i kryminalną historię wielkiego fałszerstwa w świecie sztuki. Sprawdźcie nasze wiosenne propozycje!

Okładka książki "Książka, którą powinni przeczytać wszyscy, których kochasz" autorstwa Philippy Perry

Philippa Perry
„Książka, którą powinni przeczytać wszyscy, których kochasz”
tłum. Agnieszka Cioch
Premiera: 9 kwietnia

Z tą książką zadbasz o relacje, a Twoje życie stanie się łatwiejsze. Philippa Perry pokazuje, jak budować zdrowe, wspierające więzi, radzić sobie z konfliktami i uwolnić się od złych schematów. Pełna humoru i praktycznych wskazówek książka pomaga zaakceptować zmiany, znaleźć sens i czerpać radość z życia.

Okładka książki Stanisława Łubieńskiego Drugie życie Czarnego Kota.

Stanisław Łubieński
„Drugie życie Czarnego Kota”
Premiera: 9 kwietnia

Dzięki tej książce przekonasz się, że miasto to coś więcej niż beton i szkło – to także natura, która nieustannie walczy o przestrzeń. Stanisław Łubieński odkrywa zielone ślady wśród miejskiego krajobrazu, ucząc dostrzegać piękno w porostach, samosiejkach i resztkach dawnych puszcz. To poetycka, osobista opowieść o przyrodzie ukrytej wśród miejskiego zgiełku.

Okładka książki Stanisława Łubieńskiego Dwanaście srok za ogon

Stanisław Łubieński
„Dwanaście srok za ogon”
Premiera: 9 kwietnia

Nowe wydanie esejów nagrodzonych Nike Czytelników 2017. Autor łączy pasję ornitologiczną z literaturą, sztuką i historią. Opowieści o ptakach i ich obserwacji splatają się z emocjonującymi reportażami i refleksjami o świecie. Ta literacka hybryda to inspiracja, by spojrzeć w niebo i odkryć fascynujący świat naszych skrzydlatych sąsiadów.

Okładka książki Oksany Zabużko "Po trzecim dzwonku"

Oksana Zabużko
„Po trzecim dzwonku”
tłum. Dawid Mońko, Joanna Majewska-Grabowska, Renata Rusnak
Premiera: 23 kwietnia

Zbiór opowiadań Oksany Zabużko, w których kobiety przejmują główną rolę, mierząc się z historią i codziennością. Mężczyźni są tu obecni, ale w rolach drugoplanowych. Bohaterki opowiadań radzą sobie samodzielnie, bez ich pośrednictwa, przyjmując historię bezpośrednio na siebie, całym ciałem, jako część codzienności.

Okładka książki Macieja Siembiedy "Sobowtór"

Maciej Siembieda
„Sobowtór”
Premiera: 23 kwietnia

Na aukcjach pojawiają się obrazy, które wyglądają jak dzieła mistrzów renesansu. Perfekcyjne, stare… i fałszywe. Jakub Kania wpada na trop legendarnego fałszerza, którego nikt nigdy nie widział, a który od wieków igra z historią. Śledztwo prowadzi go przez Warszawę, Kraków i Wiedeń, ale odpowiedzi mogą kryć się znacznie głębiej – w przeszłości, która wcale nie została zamknięta. Kim jest „Gemello”? I czy to na pewno tylko historia o sztuce?

Okładka książki Joanny Szulc "Sama mama"

Joanna Szulc
„Sama mama”
Premiera: 23 kwietnia

Wznowienie bestsellerowej książki Joanny Szulc. Ta pozycja to wsparcie dla kobiet, które są lub będą samotnymi matkami. Autorka, opierając się na własnym doświadczeniu i rozmowach ze specjalistami, pomaga przejść przez rozwód, zadbać o emocje i odnaleźć nową drogę. To wsparcie dla tych, które chcą zbudować szczęśliwe życie dla siebie i swoich dzieci.