Premiery kwietnia 2025 Was zaskoczą, zainspirują i wciągną bez reszty! Od praktycznych porad o budowaniu relacji, przez obserwację miejskiej natury i świata ptaków, aż po mocne opowieści o kobietach i kryminalną historię wielkiego fałszerstwa w świecie sztuki. Sprawdźcie nasze wiosenne propozycje!
Philippa Perry
„Książka, którą powinni przeczytać wszyscy, których kochasz”
tłum. Agnieszka Cioch
Premiera: 9 kwietnia
Z tą książką zadbasz o relacje, a Twoje życie stanie się łatwiejsze. Philippa Perry pokazuje, jak budować zdrowe, wspierające więzi, radzić sobie z konfliktami i uwolnić się od złych schematów. Pełna humoru i praktycznych wskazówek książka pomaga zaakceptować zmiany, znaleźć sens i czerpać radość z życia.
Stanisław Łubieński
„Drugie życie Czarnego Kota”
Premiera: 9 kwietnia
Dzięki tej książce przekonasz się, że miasto to coś więcej niż beton i szkło – to także natura, która nieustannie walczy o przestrzeń. Stanisław Łubieński odkrywa zielone ślady wśród miejskiego krajobrazu, ucząc dostrzegać piękno w porostach, samosiejkach i resztkach dawnych puszcz. To poetycka, osobista opowieść o przyrodzie ukrytej wśród miejskiego zgiełku.
Stanisław Łubieński
„Dwanaście srok za ogon”
Premiera: 9 kwietnia
Nowe wydanie esejów nagrodzonych Nike Czytelników 2017. Autor łączy pasję ornitologiczną z literaturą, sztuką i historią. Opowieści o ptakach i ich obserwacji splatają się z emocjonującymi reportażami i refleksjami o świecie. Ta literacka hybryda to inspiracja, by spojrzeć w niebo i odkryć fascynujący świat naszych skrzydlatych sąsiadów.
Oksana Zabużko
„Po trzecim dzwonku”
tłum. Dawid Mońko, Joanna Majewska-Grabowska, Renata Rusnak
Premiera: 23 kwietnia
Zbiór opowiadań Oksany Zabużko, w których kobiety przejmują główną rolę, mierząc się z historią i codziennością. Mężczyźni są tu obecni, ale w rolach drugoplanowych. Bohaterki opowiadań radzą sobie samodzielnie, bez ich pośrednictwa, przyjmując historię bezpośrednio na siebie, całym ciałem, jako część codzienności.
Maciej Siembieda
„Sobowtór”
Premiera: 23 kwietnia
Na aukcjach pojawiają się obrazy, które wyglądają jak dzieła mistrzów renesansu. Perfekcyjne, stare… i fałszywe. Jakub Kania wpada na trop legendarnego fałszerza, którego nikt nigdy nie widział, a który od wieków igra z historią. Śledztwo prowadzi go przez Warszawę, Kraków i Wiedeń, ale odpowiedzi mogą kryć się znacznie głębiej – w przeszłości, która wcale nie została zamknięta. Kim jest „Gemello”? I czy to na pewno tylko historia o sztuce?
Joanna Szulc
„Sama mama”
Premiera: 23 kwietnia
Wznowienie bestsellerowej książki Joanny Szulc. Ta pozycja to wsparcie dla kobiet, które są lub będą samotnymi matkami. Autorka, opierając się na własnym doświadczeniu i rozmowach ze specjalistami, pomaga przejść przez rozwód, zadbać o emocje i odnaleźć nową drogę. To wsparcie dla tych, które chcą zbudować szczęśliwe życie dla siebie i swoich dzieci.