premiery kwietnia 2023

28 marca 2023

Premiery kwietnia 2023

Udostępnij post
premiery kwietnia 2023

Przedstawiamy premiery kwietnia. Przygotowaliśmy powrót mistrza powieści sensacyjnych – Macieja Siembiedy, thriller duetu Preston&Child, nową książkę Beaty i Eugeniusza Dębskich, nieszablonowy debiut, który wymyka się wszystkim schematom i mówi o młodych ludziach balansujących na krawędzi oraz książkę doświadczonego reportera, który postanowił przenieść się z miasta na wieś.

Douglas Preston, Lincoln Child
Tłumaczenie: Jan Kraśko
„Ogon skorpiona”
Premiera: 12 kwietnia

Kolejny mistrzowski thriller, w którym duet Preston i Child łączy wartką akcję z opowieściami o niewyjaśnionych i najbardziej ekscytujących zagadkach historii.
W piwnicy opuszczonego domu na peryferiach Nowego Meksyku zostają odnalezione zmumifikowane zwłoki. Wprawdzie denat zginął przeszło pięćdziesiąt lat temu, ale FBI wysyła do niego agentkę Corrie Swanson, by ustaliła przyczynę śmierci. Nowa sprawa wydaje się rutynowa, jednak Corrie prosi o pomoc swoją dawną rywalkę, Norę Kelly. Agentka FBI i archeolożka ponownie łączą siły i otwierają drzwi do tajemniczego i przerażającego świata.

Marcin Wójcik
„Gęsiego. Z miasta na wieś”
Premiera: 12 kwietnia

Reporter „Dużego Formatu”, po latach życia w wielkim mieście wraca na gospodarstwo. Tym razem swoje własne. Nim się to jednak stanie musi pokonać szereg trudności począwszy od ukończenia studiów rolniczych, przez remont zrujnowanego domu, zdobycie odpowiednich gatunków roślin i zwierząt, zakup gnojowicy, walkę ze słupami wysokiego napięcia w sąsiedztwie…

Dawid Karpiuk
„Dzieciaki”
Premiera: 12 kwietnia

Opowieść o młodych ludziach walczących o życie w świecie, w którym wszystko zawiodło.Dzieciaki – nastolatki i dwudziestolatki – balansują na granicy. Próbują radzić sobie z brakiem miłości, depresją, zaburzeniami psychicznymi, nałogami i jednocześnie żyć na własnych zasadach. Im głębiej sięgamy do ich historii, tym jaśniejsze się staje, skąd ich urazy, traumy, dlaczego uciekają i co próbują zapomnieć. Dawid Karpiuk opowiada to wszystko ich realnymi głosami, których refrenem jest hiphopowy soundtrack. Narracja wymyka się schematom i choć płynie się przez nią jak w transie, to nie jest fikcja. Te historie wydarzyły się naprawdę.

nemezis

Maciej Siembieda
„Nemezis”
Premiera: 26 kwietnia

Pasjonujący epicki thriller z tajemnicami historii i i najmroczniejszymi figurami starożytnej mitologii w tle, w którym, jak zwykle u mistrza intrygi Macieja Siembiedy, fikcja miesza się z prawdą a zagadki tożsamości i uwikłanie bohaterów w najgorętsze i najbardziej niebezpieczne namiętności, znajdują wyjaśnienie w mocnym i zaskakującym finale.

Beata i Eugeniusz Dębscy
„Siódmy koci żywot”
Premiera: 26 kwietnia

Kiedy Jovan upada ugodzony nożem mordercy, Sheila stoi na balkonie i wszystkiemu się przygląda. Tylko ona widzi zabójcę i chociaż nie zna motywu zbrodni, wie już, że zrobi wszystko, żeby pomścić swojego opiekuna. Jest tylko jeden problem: Sheila jest kotem…
Po świetnie przyjętym przez czytelników cyklu o detektywie Tomku Winklerze Beata i Eugeniusz Dębscy zaczynają zupełnie nową przygodę, w której kryminał i komedia idą ramię w ramię.