Marcin Wójcik Gęsiego. Z miasta na wieś

  • Seria:  
Kupiłem dom między Bugiem a Narwią, na skraju puszczy, na Kurpiach Białych. W komplecie obora, stodoła, ziemianka, sad, pięć hektarów ziemi w jednym kawałku i stado myszy zdziwionych, że ktoś tu się pojawił. Przez rok nie miałem odwagi powiedzieć rodzicom,…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
gesiego okladka tyl (JPG, 3MB) Pobierz
gesiego okladka plaska (JPG, 2MB) Pobierz
model_Gesiego_lewy (PNG, 3MB) Pobierz
model_Gesiego_prawy (PNG, 3MB) Pobierz
Gęsiego – opis (DOCX, 14kB) Pobierz

Kupiłem dom między Bugiem a Narwią, na skraju puszczy, na Kurpiach Białych. W komplecie obora, stodoła, ziemianka, sad, pięć hektarów ziemi w jednym kawałku i stado myszy zdziwionych, że ktoś tu się pojawił. Przez rok nie miałem odwagi powiedzieć rodzicom, że wróciłem do chłopskich korzeni.

Marcin Wójcik, reporter „Dużego Formatu”, po latach życia w wielkim mieście wraca na gospodarstwo. Tym razem swoje własne. Nim się to jednak stanie musi pokonać szereg trudności począwszy od ukończenia studiów rolniczych, przez remont zrujnowanego domu, zdobycie odpowiednich gatunków roślin i zwierząt, zakup gnojowicy, walkę ze słupami wysokiego napięcia w sąsiedztwie…

Musi się też zmierzyć z oburzeniem warszawskich znajomych na wieść o tym, skąd się bierze mięso na jego stole i co ma ono wspólnego z biegającymi niedawno po podwórku gęsiami i kurami.

W obejściu Wójcika nigdy nie jest nudno. Podobnie jak w kolejnych odsłonach jego wiejskiej kroniki, którą przeplata opowieściami o innych ludziach, którzy tak jak on zamieszkali na wsi. Są tu reportaże o tych, którzy przenieśli się z Paryża na Warmię i hodują kozy, o tych, których dusi smród z wielkich ferm, o tych, którzy budują mikrodomki, o tych, którzy prowadzą salon piękności dla krów, czy też zastanawiają się na forum internetowym, ile partnerek powinien mieć zdrowy perlik. Gęsiego to zabawna, ciepła i pełna dystansu opowieść dla mieszczuchów fantazjujących o życiu za miastem oraz mieszkańców wsi, którzy dzięki lekturze książki Marcina Wójcika mogą zobaczyć swój świat w zupełnie nowym świetle.

O autorze

Marcin Wójcik

Urodzony w 1981 roku w Rabce-Zdroju, absolwent m.in. Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie i studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 384
Data premiery 12.04.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841521

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 831.7kB, MOBI - 1.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4153-8

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 524.0MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4253-5