13 marca 2019

Premiera książki „Czując. Rozmowy o emocjach” Agnieszki Jucewicz

„To jest publikacja o przedłużonym działaniu”

Udostępnij post

13 marca ukazała się nowa książka Agnieszki Jucewicz „Czując. Rozmowy o emocjach” z ilustracjami Bartka „Arobala” Kociemby. To książka, która tworzy w głowie przestrzeń do myślenia o tym, co się czuje. 

Agnieszka Jucewicz – autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w mądrych, i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Jesteśmy pełni silnych emocji. Złość, zazdrość, strach – dzięki nim trwamy jako gatunek. Dziś je tłumimy, wymusza to na nas kultura. A one i tak dochodzą do głosu w implozjach lub eksplozjach. Emocje proszą, by znaleźć do nich drogę, nazwać je, pozwolić im się w nas rozgościć, porozumieć się z nimi. Mają rację: w czasach, gdy od prawdziwego „ja” ważniejsze wydaje się „ja” fałszywe, fasada, insta „ja”, możemy na nie liczyć. Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Pozwolą kochać i żyć bez „dlaczego”. Pokażą, jak czuć się wystarczająco dobrym. Czerpać z życia, być tu i teraz. Jak dogadać się z emocjami? Poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze „Czując” podrzuca przydatne sposoby.
Grażyna Plebanek

„Czując” to książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.
Mikołaj Grynberg

Fot. Łukasz Sokół

Agnieszka Jucewicz – dziennikarka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”, autorka bestsellerów: „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kocha wystarczająco dobrze” (razem z Grzegorzem Sroczyńskim) oraz „Wybieraj wystarczająco dobrze” – rozmów z najlepszymi polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i seksuologami. Prywatnie mama Tosi i Franka, żona Tomka.

Spotkania autorskie:

28 marca, godz. 18:00 – spotkanie z Danutą Golec i Cezarym Żechowskim w Psyche Books&Cafe w Warszawie. Rozmowę o tym, po co nam myślenie o tym, co czujemy poprowadzi Agnieszka Jucewicz.

30 marca, godz. 13:00 – rozmowę z Agnieszką Jucewicz i Arobalem podczas 7. edycji Niech żyje papier! o tym jak wygląda współpraca ilustratora z autorem poprowadzi Agata Napiórska.

7 kwietnia, godz. 14:00 – Spotkanie autorskie z dziennikarką „Wysokich Obcasów” w temacie jej nowej książki pt „Czując” w Wozowni Artyleryjskiej w Gdańsku.