Grafika przedstawia trzy tytuły nominowane do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa . Trzy tytuły to: Czarny portret Julii Łapińskiej Blady świt Grzegorza Dziedzica i Strażnik jeziora Michała Zgajewskiego.

13 maja 2025

Nasze książki w finałowej szóstce Festiwalu Kryminalna Warszawa

Udostępnij post
Grafika przedstawia trzy tytuły nominowane do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa . Trzy tytuły to: Czarny portret Julii Łapińskiej Blady świt Grzegorza Dziedzica i Strażnik jeziora Michała Zgajewskiego.

Trzy nasze książki znalazły się w finałowej szóstce konkursu Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Wśród nominowanych Grzegorz Dziedzic, Julia Łapińska i Michał Zgajewski!

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi organizowanemu w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim. Oprócz głównej nagrody przyznawane są dwa wyróżnienia.

Na krótkiej liście znalazł się „Blady świtGrzegorza Dziedzica, „Czarny PortretJulii Łapińskiej i „Strażnik jezioraMichała Zgajewskiego oraz trzy tytuły z innych wydawnictw.

Laureatki/Laureatów tegorocznej edycji poznamy na gali Konkursu w piątek 16 maja o godz. 17.00 w Audytorium w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wyboru laureatki/laureata i zdobywców dwóch równorzędnych wyróżnień dokona jury w składzie: Eliza Kącka, Szymon Kloska, Andrzej, Łukasz Wojtusik.

W ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa odbędą się spotkania z przedstawicielami tego gatunku, w tym z Maciejem Siembiedą oraz Beatą i Eugeniuszem Dębskimi.

Więcej na temat spotkań z naszymi autorami w ramach Targów Książki w Warszawie znajdziecie tutaj.