21 listopada 2019

Książka "The Yellow House" Sarah M. Broom nagrodzona National Book Award

Tytuł ukaże się w Polsce w przyszłym roku nakładem Wydawnictwa Agora

Udostępnij post

Książka The Yellow House [„Żółty dom”] Sarah M. Broom, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora w przyszłym roku, zdobyła wczoraj prestiżową nagrodę National Book Award za najlepszy reportaż.

Mamy przyjemność ogłosić, że książka The Yellow House [„Żółty dom”] Sarah M. Broom, która ubiegłej nocy zdobyła prestiżową nagrodę National Book Award za najlepszy reportaż ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora w przyszłym roku! The Yellow House  [„Żółty dom”] to poruszająca historia rodziny Broom rozpisana na sto lat. To także wciągająca opowieść o relacji pisarki do domu w Nowym Orleanie oraz opowieść o sile kobiet z Południa USA i rasie.

 

W laudacji jury National Book Award czytamy : „Gdyby Żółty Dom Sarah M. Broom był po prostu oskarżeniem usankcjonowanego przez państwo terroru na wybrzeżu Zatoki Perskiej, byłoby to oszałamiającym osiągnięciem literackim. Broom pokazuje nam jednak, że taka relacja bez zapierających dech w piersiach losów rodziny i środowiska jest w najlepszym razie krucha. „Żółty Dom” wykorzystuje reportaż, historię mówioną i mądrą analizę polityczną, aby wniknąć w pokoleniowe peknięcia, jednocześnie ujawniając burzliwe dziedzictwo jednej rodziny z przedmieść wschodniego Nowego Orleanu”.