Kleks

13 listopada 2023

„Kleks. Nowy początek” już 6 grudnia w księgarniach!

Udostępnij post
Kleks

Zamiast gramatyki: aleliminacja, a w miejsce arytmetyki – działania na piegach. Tym razem to nie Adaś, a Ada zaczyna edukację w najbardziej bajkowej Akademii świata. Dziewczynka pozna świat magii, odkryje tajemniczą przeszłość swojej rodziny i poczuje nieposkromioną siłę wyobraźni! „Kleks. Nowy początek” – książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa”- trafi do księgarń 6 grudnia.

Akademia, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii Jana Brzechwy jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostaje zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń.

Już ruszyła przedsprzedaż książki „Kleks. Nowy początek” – można ją już zamawiać na kulturalnysklep.pl. Autorami powieści są Katarzyna Rygiel, Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk oraz Maciej Kawulski.
Książka napisana na podstawie scenariusza filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego porwie Was na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę. Długo wyczekiwany film na ekrany kin trafi 5 stycznia, ale pierwsze pokazy przedpremierowe „Akademii Pana Kleksa” wystartują już 25 grudnia!

Więcej o książce możecie przeczytać tutaj.