30 października 2019

Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka

Premiera 30 października

Udostępnij post

Pierwsze wydanie „Imperator Sekrety Ojca Rydzyka” z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I właśnie się rozpędza. 

 

Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Ojca Dyrektora na Polskę jest o wiele większy.

Szeregowy redemptorysta, który mieszka w skromnej celi klasztoru przy ul. św. Józefa w Toruniu, zakulisowo steruje premierami i ministrami kolejnego rządu prawicy. Zarządza też siecią fundacji, instytutów, spółek i szkół (od podstawówki po uczelnię wyższą). Ma kilka księgarni (internetowych i stacjonarnych), telefonię komórkową, odnoszącą sukcesy wytwórnię filmową i własne media. Poza Radiem Maryja i TV Trwam kontroluje m.in.: „Nasz Dziennik”, miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, telewizję internetową Tilma, internetowe radio SIM i liczne portale.

 

Rydzyk buduje też na potęgę. W Toruniu powstaje coś, co ksiądz nazywa Republiką Maryjną. Stoją już kampus studencki i świątynia nie mniej pompatyczna niż Licheń. Ćwierć miliarda złotych państwowych subwencji kapłan przeznaczył m.in. na gigantyczne muzeum im. Jana Pawła II i Park upamiętniający 40 tysięcy Polaków ratujących Żydów. W planach ma aquapark, hotel i uzdrowisko termalne, które może objąć jedną czwartą miasta.

Jak doszło do tego, że nieśmiały chłopak z Olkusza został magnatem medialnym, który stawia warunki politykom? Jak ktoś, kto z trudem zdał maturę, stał się doktorem, rektorem, autorem książek i mentorem profesorów? Jak ktoś, kto przemycał w 1991 roku zwitek niemieckich marek ukryty w używanym audi 80, został jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce?

Co ojciec Rydzyk je? Co czyta? Kogo uwielbia? Czego się obawia? Z kim i z czym walczy? Dokąd to wszystko zmierza? 

O pierwszym wydaniu „Imperatora”:

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książkę warto przeczytać. Nie po to, żeby się z nią zgadzać, ale żeby trochę lepiej zrozumieć samego ojca Rydzyka.

Tomasz Terlikowski

Od kiedy przeczytałem książkę Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba, marzy mi się film o ojcu Rydzyku.

Ksiądz Adam Boniecki

 

Głuchowski fot. Marcin Urban

Piotr Głuchowski (ur. w 1967) – reporter, publicysta i redaktor „Wyborczej”, pisarz. Współautor bestsellera Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego. Laureat nagród Grand Press i MediaTory za reportaże i książki (m.in. Karbala, Zatoka świń, Sługi boże).
W październiku 2019 ukazała się książka „Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka”

 

 

 

Jacek Hołub (ur. 1972) – był dziennikarzem toruńskiego oddziału „Wyborczej”. Jego książka Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci znalazła się m.in. w finałach Nagrody „Newsweeka”, Kryształowej Karty Polskiego Reportażu i nagrody MediaTory.

Zamów książkę

https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA/videos/407049009962256/