18 lipca 2023

Letni cykl live'ów z twórc(zyni)ami powieści kryminalnych

Udostępnij post

W czwartek 20 lipca o godz. 19:00 razem z „Gazetą Wyborczą” oraz „Książkami. Magazynem do Czytania”, ruszamy z letnim cyklem live’ów wokół literatury kryminalnej. Inspiracją do cyklu stała się bestsellerowa seria Richarda Osmana.

Książka Richarda Osmana „Czwartkowy Klub Zbrodni” zapoczątkowała serię, która stała się światowym fenomenem (8 mln sprzedanych egzemplarzy) i zapoczątkowała modę na cozy crime. Powieść nakładem naszego wydawnictwa ukaże się już w sierpniu.

W powieściach Osmana grupa ekscentrycznych przyjaciół spotyka się co tydzień, by rozwiązywać zagadki kryminalne. A o tym, jak tworzyć najlepsze kryminalne intrygi, co inspiruje twórców i twórczynie oraz jak kryminały uwodzą czytelników, Marta Górna z „Gazety Wyborczej” porozmawia z Maciejem Siembiedą, Julią Łapińską, Małgorzatą Sobieszczańską, Joanną Opiat-Bojarską, Grzegorzem Dziedzicem, Agatą Romaniuk, Beatą Dębską oraz Eugeniuszem Dębskim. A ostatni odcinek poświęcony będzie samemu Osmanowi.

PLAN SPOTKAŃ – LIVE NA FACEBOOKU:
20 lipca godz. 19 – Maciej Siembieda
27 lipca godz. 19 – Julia Łapińska
3 sierpnia godz. 19 – Małgorzata Sobieszczańska
10 sierpnia godz. 19 – Joanna Opiat-Bojarska
17 sierpnia godz. 19 – Grzegorz Dziedzic
24 sierpnia godz. 17 – Agata Romaniuk
24 sierpnia godz. 19 – Beata i Eugeniusz Dębscy
31 sierpnia godz. 19 – fenomen Osmana

Spotkania odbędą się w formie live’ów na naszym Facebooku oraz Facebooku „Gazety Wyborczej” i „Książek. Magazynu do Czytania” w każdy czwartek do 31 sierpnia o godz. 19:00.

Wydarzenie na Facebooku.