Eli Rubinstein Świadkowie. Światło pamięci niosą następne pokolenia

  • Seria:  
Czas mija i ocalonych z Holokaustu jest coraz mniej.Kto opowie ich historię, gdy ich zabraknie?Już od ponad dwudziestu pięciu lat Marsz Żywych gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata,zabezpieczając bezpośrednie świadectwa przed zapomnieniem. Podczas wędrówek po Polsce,w której w czasie…
Kategoria Albumy
Tłumaczenie Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Format 280 x 215 mm
Więcej szczegółów

Czas mija i ocalonych z Holokaustu jest coraz mniej.
Kto opowie ich historię, gdy ich zabraknie?

Już od ponad dwudziestu pięciu lat Marsz Żywych gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata,zabezpieczając bezpośrednie świadectwa przed zapomnieniem. Podczas wędrówek po Polsce,w której w czasie II wojny światowej nazistowskie Niemcy uwięziły i wymordowały miliony niewinnychludzi, ci, którzy przeżyli, ci, którzy im w tym pomogli, a także ci, którzy przynieśli im wolność, dzielą się z młodymi ludźmi swoimi wspomnieniami.

Po przejściu przez obozy, dawne getta, miasteczka z wymazanymi śladami żydowskich mieszkańców, uczestnicy Marszuczują się powiązani misją pamięci o tym, co usłyszeli i zobaczyli.Poruszające fotografie i osobiste wspomnienia, prezentują przekazanie pochodni młodym ludziomróżnych wyznań i kultur, którzy staja się w ten sposób kolejnymi świadkami i poniosą te pochodniew przyszłość i pokój.

March of the Living – Marsz Żywych – to program edukacyjny, który gromadzi ocalonych i młodzieżz całego świata w drodze z Auschwitz do Birkenau dla uczczenia pamięci o wszystkich ofiarach nazistowskiegoludobójstwa i w sprzeciwie wobec uprzedzeń, nietolerancji oraz nienawiści.

Na skróty

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Albumy
Format 280 x 215 mm
Liczba stron 140
Data premiery 28.11.2018
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326827402