Konrad Myślik, Krzysztof Jakubowski, Małgorzata Skowrońska Spacerownik krakowski 2

  • Seria:  
Kraków poznawać można na dziesiątki sposobów, ale i tak zawsze pozostanie niedosyt... Tak już po prostu jest. Tysiąc lat przebogatej historii - wydarzeń, ludzi, budowli, miejsc, zjawisk, legend. Niełatwo to wszystko ogarnąć. Ale próbujemy! Propozycji spacerów, jakie znalazły się w…
Kategoria Przewodniki, spacerowniki
Oprawa miękka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2013
Format 165 x 216 mm
Więcej szczegółów

Kraków poznawać można na dziesiątki sposobów, ale i tak zawsze pozostanie niedosyt… Tak już po prostu jest. Tysiąc lat przebogatej historii – wydarzeń, ludzi, budowli, miejsc, zjawisk, legend. Niełatwo to wszystko ogarnąć. Ale próbujemy!

Propozycji spacerów, jakie znalazły się w tej książce, to dwanaście autorskich pomysłów, z których każdy odsłania ważny i ciekawy fragment dziejów miasta i jego współczesnego życia.

Chodzimy pomiędzy ogrodami, kawiarniami, hotelami, posterunkami policji, muzeami, kamienicami i gmachami publicznymi, odkrywamy rzeczy wielkie i rzeczy małe, przypominamy ludzi sławnych i zapomnianych.

Czasem to jedynie cienie minionych zdarzeń, umykające wspomnienia, ale powiązane z konkretnych miejscami nabierają one realnego znaczenia.

Wszystkie spacery zebrane w książce opublikowane zostały w „Gazecie Wyborczej” w latach 2009-2011 i przetestowane na trasie przez setki czytelników. Możemy więc z czystym sumieniem zaprosić do wspólnego odkrywania Krakowa.

Na skróty

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Przewodniki, spacerowniki
Format 165 x 216 mm
Liczba stron 232
Data premiery 11.10.2013
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2013
Język wydania polski
ISBN 9788326812866