Natalia de Barbaro Krwawnik, mniszek, ułudka

  • Seria:  
Wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. Zbiór wierszy poetki, mieszczący wcześniejszą twórczość i ostatnie, niepublikowane dotąd utwory. Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz…
Krwawnik-mniszek_tyl.jpg (JPG, 4MB) Pobierz
Krwawnik_model_lewy.jpg (JPG, 929kB) Pobierz
Krwawnik_model_prawy.jpg (JPG, 370kB) Pobierz
opis-książki_Krwawnik.docx (DOCX, 13kB) Pobierz
Krwawnik-mniszek_naklejka_front.jpg (JPG, 4MB) Pobierz
natalia-de-barbaro-klu-miasto-kobiet.jpg (JPG, 2MB) Pobierz

Wyjątkowe wydanie wierszy Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, która podbiła serca czytelniczek. Zbiór wierszy poetki, mieszczący wcześniejszą twórczość i ostatnie, niepublikowane dotąd utwory.

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”.

Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają niepublikowane dotąd wiersze. Te pierwsze pokazują, jak poszukiwała właściwych sobie środków wyrazu, krążąc wokół tematów, w których to, co drobne, materialne odbija się w tym, co metafizyczne. Te drugie, nowe utwory poetyckie potwierdzają, że kierunek, w jakim zmierza poezja de Barbaro nie zmienił się, choć dojrzał, wyostrzył się, już nie pyta o pozwolenie tylko jasno i precyzyjnie opowiada o światach, na które poetka chce, byśmy zwrócili uwagę. Upomina się o nią dla tego, co wciąż jeszcze nieutracone, czyli warte naszego starania.

To poezja kameralnego, ale odważnego mówienia. Opowiadania sobie historii cudzego i własnego istnienia.

O autorze

Natalia de Barbaro

Psycholożka, poetka, felietonistka. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Własny pokój”. Jej bestsellerowa, wielokrotnie nagradzana książka „Czuła Przewodniczka” doczekała się ponad 20 dodruków, a prawa do tłumaczenia i publikacji zakupiono w 8 krajach

Na skróty

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poezja, dramat, aforyzmy
Format 145 x 195 mm
Liczba stron 120
Data premiery 10.11.2021
Język wydania polski
ISBN 9788326838156

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 728.7kB, MOBI - 925.2kB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3816-3

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 174.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3851-4