Bestseller

Agnieszka Kruk, Katarzyna Rygiel, Krzysztof Gureczny, Maciej Kawulski Kleks. Nowy początek

  • Seria:  
Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…” Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 140 x 200 mm
Więcej szczegółów
Kleks Nowy początek – okładka (JPG, 1MB) Pobierz
Kleks Nowy początek – tylna okładka (JPG, 236kB) Pobierz
Kleks Nowy początek (JPG, 202kB) Pobierz

Najpotężniejsze zaklęcie brzmi: „A co by było, gdyby…”

Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której dyrektorem jest legendarny profesor Ambroży Kleks. W tym magicznym miejscu dziewczynka odkrywa swój talent do rozwiązywania problemów – podobno nierozwiązywalnych. Zdobywa też nowych przyjaciół, których będzie musiała ochronić przed wielkim niebezpieczeństwem.

Nie Adaś, a Ada. Akademia, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii o najbardziej bajkowej ze szkół jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostaje zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Powieść napisana na podstawie scenariusza filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego porwie was na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę.

Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy!

– Piotr Fronczewski

Lekcje empatii, harmonii czy aleliminacji powinny odbywać się w każdej szkole. Zapraszam was do Akademii pana Kleksa, w której nauczyciel jest przyjacielem, a marzeń nie wolno się bać!

– Tomasz Kot

O autorze

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk

Scenarzystka i edukatorka. Blisko trzydzieści lat pracy w branży audiowizualnej, ukończone studia literaturoznawcze i scenariopisarskie.

Katarzyna Rygiel

Katarzyna Rygiel

Absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Z wyboru pisarka. Autorka powieści obyczajowych, kryminalnych oraz książek dla dzieci.

Krzysztof Gureczny

Krzysztof Gureczny

Z pochodzenia lubuszanin, od prawie żyjący 20 lat w Warszawie. Absolwent scenariopisarstwa na PWSFTviT.

Maciej Kawulski

Maciej Kawulski

Producent i reżyser filmów fabularnych: „Underdog”, „Jak zostałem gangsterem”, „Jak pokochałam gangstera”, „Akademia Pana Kleksa”.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 140 x 200 mm
Liczba stron 288
Data premiery 06.12.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326842795

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.1MB, MOBI - 1.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4457-7