Bestseller
Nowość

Marcin Matych Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy

  • Seria:  
W Polsce dużo się mówi o depresji, coraz więcej o życiu z syndromem DDA..ale prawie nic o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe…
Kategoria Poradniki
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Jak żyć z lękiem opis (DOCX, 14kB) Pobierz
Nerwica_okładka (JPG, 295kB) Pobierz
Dr_Nerwica_okladka_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
model_Dr_nerwica_lewy (PNG, 1MB) Pobierz
model_Dr_nerwica_prawy (PNG, 1MB) Pobierz
Marcin Matych_fot_Per William Frøisland (JPG, 309kB) Pobierz

W Polsce dużo się mówi o depresji, coraz więcej o życiu z syndromem DDA..ale prawie nic o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn. Nerwica – ten „lęk o tysiącu twarzy” (jak mówią o niej pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Powolnej – gdy lęk sączy się każdego dnia po trochu lub gwałtownej – gdy lęk atakuje znienacka powodując ataki paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja znacznie powiększyły grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami.

Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych od lat pracuje z chorymi na nerwicę. Pomaga im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. Jego profil z charakterystycznymi autorskimi ilustracjami cieszy się coraz większą popularnością, W tej książce Dr Nerwica zaprasza do „gry w trochę lepsze życie”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, jak oswajać nerwicę, jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności, pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. Tekstowi towarzyszą rysunki wykonane przez autora.

Nie wiem co jest gorsze w zaburzeniach lękowych- paraliżujący lęk często odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze i nic się nie zmieni? Poradnik Marcina Matycha rozbraja to przekonanie na wiele sposobów. „Lękowcom” daje nadzieję, że lepsze życie jest możliwe i że sięgając po wewnętrzną mądrość, są w stanie odzyskać radość i spokój. Ich bliskim oferuje lepsze zrozumienie tego, z czym zmagają się kochani przez nich ludzie, a także narzędzia, które pozwalają ich lepiej wspierać. Osobom, które nie wiedzą czym są zaburzenia lękowe, a niekiedy je wręcz bagatelizują – wgląd w to, jak głębokie i upośledzające jest to cierpienie.

To książka pełna praktycznej wiedzy i życzliwości, którą każdy- lękowiec i nie- powinien mieć na swojej półce. Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak zrozumiana. Warto zagrać w „grę o lepsze życie”, którą proponuje autor, bo co mamy do stracenia, poza lękiem?

Agnieszka Jucewicz

O autorze

Marcin Matych

Marcin Matych

Psychoterapeuta ericksonowski, lekarz medycyny oraz doradca psychospołeczny i rodzinny. Od dwudziestu lat zajmuje się kompleksowym leczeniem i diagnostyką zaburzeń nerwicowych.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Poradniki
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 264
Data premiery 28.09.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839894

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 2.6MB, MOBI - 3.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-3991-7

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 399.6MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4072-2