17 listopada 2020

„Ziemia obiecana” Baracka Obamy – przedsprzedaż polskiego wydania rusza w dzień światowej premiery książki

Premiera 17 marca 2021

Udostępnij post
Dziś, 17 listopada 2020 r. ogólnoświatową premierę ma pierwszy tom wspomnień Baracka Obamy „Ziemia obiecana”. To poruszająca i bardzo osobista relacja 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych z historycznych wydarzeń. Najbardziej oczekiwana książka roku ukazuje się jednocześnie w 24 językach. Pierwszy nakład książki w USA to 3 miliony egzemplarzy. Polskie wydanie „Ziemi obiecanej” ukaże się 17 marca 2021 roku w tłumaczeniu Dariusza Żukowskiego nakładem Wydawnictwa Agora. Dziś rusza przedsprzedaż książki na kulturalnysklep.pl oraz na empik.com
ziemia obiecana

We wspomnieniach z czasu prezydentury Barack Obama przedstawia dzieje nieprawdopodobnej przemiany młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazuje zarówno swoje polityczne dojrzewanie, jak i przełomowe momenty pierwszej kadencji swojej, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i zawirowań, prezydentury.

Autor zaprasza czytelników do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu oraz zabiera ich w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok jego myślenia, gdy organizuje gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, -, spiera się z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na niszczycielską eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden.

To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, oraz o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina również, że demokracja nie jest darem z niebios – trzeba ją dzień po dniu wspólnie budować na fundamencie empatii i porozumienia.

Barack Obama był 44. prezydentem Stanów Zjednoczonych, wybranym w listopadzie 2008 roku i sprawującym urząd przez dwie kadencje. Jest autorem dwóch wcześniejszych bestsellerów New York Timesa: Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu oraz The Audacity of Hope. Jest także laureatem Pokojowej Nagrody Nobla za 2009 rok. Mieszka w Waszyngtonie z żoną Michelle. Państwo Obama mają dwie córki, Malię i Sashę.

Polskie wydanie książki jest od dziś, 17 listopada br. dostępne w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl oraz na Empik.com.

Wersja oryginalna ukaże się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w twardej oprawie i formatach cyfrowych nakładem wydawnictwa Crown, członka Random House Publishing Group, oddział Penguin. Pełna wersja dźwiękowa książki czytana przez autora ukaże się w postaci pliku i na nośnikach przez Penguin Random House Audio. Data publikacji drugiego, ostatniego tomu wspomnień zostanie ogłoszona w przyszłości.

Angielskojęzyczne wydanie Ziemi obiecanej ukaże się w USA i Kanadzie nakładem wydawnictwa Crown/Penguin Random House oraz w Wielkiej Brytanii i na obszarze Wspólnoty Narodów nakładem wydawnictwa Viking wchodzącego w skład Penguin Books w Penguin Random House UK. Książka ukaże się również w tłumaczeniu na 24 inne języki: HISZPAŃSKI Debate/Penguin Random House Grupo Editorial, NIEMIECKI Penguin Verlag/Verlagsgruppe Random House, PORTUGALSKI – BRAZYLIA Companhia das Letras, PORTUGALSKI – PORTUGALIA Objectiva/Penguin Random House Grupo Editorial, FRANCUSKI Editions Fayard, ALBAŃSKI Dudaj Publishing, ARABSKI Hachette Antoine/Naufal, CHIŃSKI Business Weekly Group, CZESKI Argo, DUŃSKI Lindhardt og Ringhof, HOLENDERSKI Hollands Diep, FIŃSKI Otava Publishing Company, GRECKI Athens Bookstore Publications, HEBRAJSKI Yedioth Books, WĘGIERSKI HVG Publishing Co., WŁOSKI Garzanti, JAPOŃSKI Shueisha, KOREAŃSKI Woongjin Think Big Co., Ltd., LITEWSKI Alma Littera, NORWESKI Cappelen Damm, RUMUŃSKI Editura Litera, SZWEDZKI Albert Bonniers Förlag oraz WIETNAMSKI First News–Tri Viet Publishing Co., Ltd.