Siedem szczęść Daniela Obajtka

19 września 2023

"Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia"

Udostępnij post
Siedem szczęść Daniela Obajtka

Prawda o powiązaniach, spektakularnych awansach, majątkach i układach Daniela Obajtka.

To rzeczywiście cud, że technik weterynarii, który był dwukrotnie wyrzucany ze szkoły – i przywracany przez właściwy urząd, po zdobyciu średniego wykształcenia tak szybko zrobił karierę w Elektroplaście.
To cud, że posądzany o działania na szkodę rodzinnej firmy i przyjęcie łapówki, czego jednak sądowi nie było dane rozstrzygnąć, objął stanowisko urzędnika państwowego.
To cud, że człowiek, który otarł się o kontakty z grupą przestępczą, jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi partii rządzącej.
Ale takich cudów jest więcej.
Autorami książki „Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia” są dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Wirtualnej Polski, autorzy cyklu „Afera Daniela Obajtka”, zdobywcy nagrody Grand Press za najlepszy dziennikarski materiał śledczy w roku 2021. W odróżnieniu od legend, które budują wizerunek Daniela Obajtka, wieloletnie śledztwo Pawła Figurskiego i Jarosława Sidorowicza odsłania same fakty.

19 września o godz. 19:00 w budynku Agory w Warszawie (ul. Czerska 8/10) odbędzie się premierowe spotkanie wokół książki. Z autorami porozmawia Roman Imielski – Zastępca Redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Na spotkanie nie obowiązują zapisy, wstęp wolny.