Człowiek, który umarł dwa razy

14 września 2023

"Człowiek, który umarł dwa razy"

Udostępnij post
Człowiek, który umarł dwa razy

„Człowiek, który umarł dwa razy” w przekładzie Olgi Mysłowskiej, to druga część bestsellerowej serii Richarda Osmana, która zachwyciła czytelników na całym świecie i sprzedała się w ponad 8 milionach egzemplarzy.

Czasem warto się zatrzymać i poplotkować z przyjaciółmi przy winie, nawet jeśli dookoła trup ściele się gęsto.

Elizabeth Best, emerytowana agentka brytyjskiego wywiadu, właśnie dostała list. Nadawcą jest jej „stary przyjaciel” Marcus Carmichael. Problem w tym, że Marcus od 40 lat nie żyje, a Elizabeth sama znalazła jego zwłoki.

Ten nieistotny detal nie przeszkadza staremu, dobremu Marcusowi oświadczyć, że właśnie przeprowadził się do Coopers Chase, luksusowego osiedla dla seniorów, w którym Elizabeth mieszka z mężem i grupką ekscentrycznych przyjaciół.

Elizabeth wie, że prawdopodobnie ktoś wciąga ją w pułapkę… więc świetnie się składa, bo nic tak nie urozmaica popołudniowej herbatki jak śmiertelnie niebezpieczna intryga służb specjalnych. Zwłaszcza, gdy można w nią wplątać przyjaciół z Czwartkowego Klubu Zbrodni.

Tym razem jednak Klub staje przeciwko wrogowi, któremu nie zadrżałaby nawet powieka, gdyby miał wyeliminować czwórkę sympatycznych seniorów.

Pierwszy tom serii, czyli „Czwartkowy Klub Zbrodni” (tłum. Anna Rajca-Salata) został wydany w Wydawnictwie Agora 23 sierpnia 2023 roku. W październiku ukaże się trzecia część – „Kula, która chybiła”.