3 sierpnia 2018

Rosyjska ruletka czyli jak Putin wybrał Trumpa na prezydenta

"Rosyjska ruletka" to wstrząsająca opowieść o tym, jak amerykańska demokracja została zhackowana przez Moskwę w tajnej operacji, której celem było wsparcie Donalda Trumpa w uzyskaniu prezydentury.

Udostępnij post

„Rosyjska ruletka” to wstrząsająca opowieść o tym, jak amerykańska demokracja została zhackowana przez Moskwę w tajnej operacji, której celem było wsparcie Donalda Trumpa w uzyskaniu prezydentury. Książka znanych amerykańskich dziennikarzy Michaela Isikoffa i Davida Corna ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora 5 września. 

„Rosyjska ruletka” to, niczym współczesny „House of cards”, opowiedziana jak najlepszy kryminał wielowątkowa historia polityczna, szpiegowska, finansowa, dyplomatyczna i obyczajowa. Autorzy prześledzili rosyjskie interesy Trumpa, i prześwietlili zaskakujące powiązania jego bliskich współpracowników. Zrekonstruowali śledztwa w sprawie rosyjskiego hakowania, w tym głośnego włamania do komputerów Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej z 2015 roku, określanego jako nowa wersja Watergate, opisali aferę z mailami Clinton i szefa jej sztabu Podesty, ujawnili wstrząsające taktyki i statystyki dotyczące infiltracji amerykańskiego Internetu przez rosyjskie służby specjalne. Książka analizuje też skutki, jakie niesie ze sobą ten nowy rodzaj wojny na przyszłość. Jak bronić się w świecie, w którym fake newsy mogą stanowić „absolutny dynamit” zdolny wysadzić go w powietrze?

Czy amerykański prezydent zmówił się z rosyjskim rządem, aby wygrać wybory? To pytanie to centralna kwestia polityczna naszych czasów: Każdy obywatel każdej demokracji powinien znać tę historię, ponieważ jeśli manipulacje w mediach społecznościowych i machinacje hackerskie mogą zniekształcić politykę amerykańską, to mogą też zniekształcić wszelką politykę w dowolnym miejscu.

Anne Applebaum, dziennikarka „The Washington Post”, laureatka nagrody Pulitzera za książkę „Gułag”

 

To fantastyczna kronika ingerencji Rosji w prezydencką kampanię w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. i opis przerażającej bezsilności Amerykanów, którzy nie potrafili dać należytego odporu agresywnym mundurowym i cywilnym hakerom Putina. Fascynujące są opisy jak amerykański miliarder w obcym kraju lgnie do ludzi absolutnie szemranych, zawiera podejrzane transakcje, wdaje się w perwersyjne przygody seksualne. Ileż po tym wszystkim „haków” muszą mieć w Rosji na 45. prezydenta USA.

Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji

 

Solidne dziennikarskie śledztwo dwóch bardzo doświadczonych dziennikarzy. Każda strona tej książki jest absolutnie porywająca.
Bartosz Węglarczyk, dziennikarz Onet.pl, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji i w USA

 

Isikoff i Corn znakomicie pokazują nieprzygotowanie i bezradność Parti Demokratycznej, sztabu Hillary Clinton i popierającego ją Białego Domu w obliczu rosyjskiej cyber-dywersji, którą można było przewidzieć. Bogato i rzetelnie udokumentowana książka jest pasjonującą opowieścią o konfrontacji skrępowanej konwencjami polityki tradycyjnej, reprezentowanej przez przegraną kandydatkę Demokratów, z bezwzględnością post-polityki uprawianej przez Moskwę za przyzwoleniem adwersarzy Clinton w Waszyngtonie.

Tomasz Zalewski, długoletni korespodent PAP i „Polityki” w USA

 

 ZAPRASZAMY NA DEBATĘ: Czy Putin wybrał Trumpa na prezydenta USA?

Zapraszamy na debatę inspirowaną książką “Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa”, oraz bieżącą sytuacją polityczną, w której udział wezmą:

Anne Applebaum – dziennikarka “The Washington Post”, laureatka Pulitzera za książkę “Gułag”

Wacław Radziwinowicz – dziennikarz “Gazety Wyborczej”, były wieloletni korespondent w Rosji

Bartosz Węglarczyk – dziennikarz onet.pl, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji i USA

Tomasz Zalewski – długoletni korespondent PAP i “Polityki” w USA

Dyskusję poprowadzi Dorota Warakomska – dziennikarka Tok FM, była korespondentka  TVP w USA, autorka wywiadów z George’em W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright, autorka książek „Co się stanie z Ameryką” i „Droga 66”.

17 września (poniedziałek) godz. 18.00 – siedziba Agory, ul. Czerska 8/10 w Warszawie, wejście od ul. Czerniakowskiej. Wstęp wolny!

 

Michael Isikoff jest amerykańskim dziennikarzem śledczym, który pracował dla Washington Post, Newsweeka i NBC News. Jest autorem dwóch bestsellerów New York Timesa: “Uncovering Clinton: A Reporter’s Story” i “Hubris: The Inside Story of Spin, Scandal and the Selling of the Iraq War” (napisany wspólnie z Davidem Cornem). Jest częstym gościem MSNBC, CNN i innych programów telewizyjnych. Obecnie jest głównym korespondentem śledczym Yahoo News.

 

 

 

David Corn jest amerykańskim dziennikarzem – weteranem i komentatorem politycznym. Jest szefem waszyngtońskiego biura czasopisma Mother Jones i analitykiem MSNBC. Jest autorem trzech bestsellerów New York Times, w tym „Showdown: The Inside Story How Obama Battled the GOP To Set Up the 2012 Election” i “Hubris: The Inside Story of Spin, Scandal i Selling of the Iraq War” (napisanego z Michaelem Isikoffem). Jest także autorem „Blond Ghost: Ted Shackley i Crusades CIA” oraz powieści „Deep Background”.

Zamów %22Rosyjską ruletkę%22Przeczytaj wywiad z autorami