Premiery stycznia 2024

15 grudnia 2023

Premiery stycznia 2024

Udostępnij post
Premiery stycznia 2024

Na pierwszy miesiąc nowego roku przygotowaliśmy łącznie sześć premier, w tym jeden tytuł od Wydawnictwa Agora dla dzieci i jeden od Wydawnictwa Ale! Premiery stycznia 2024 to ciekawe pozycje dla miłośników biografii, poradników i powieści.

Premiery stycznia 2024 - Listy z pionowego świata

Cecylia Kukuczka
„Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty”
Premiera: 10 stycznia

Poruszająca autobiograficzna opowieść Cecylii Kukuczki, żony Jerzego Kukuczki, najwybitniejszego polskiego himalaisty, drugiego zdobywcy Korony Himalajów, który zginął w 1989 roku na Lhotse. Historia miłości i wiary, że śmierć w górach przydarza się tylko innym, oraz tęsknoty, która nie chce wygasnąć. To również opowieść o drugiej, prywatnej stronie himalaizmu, o czekaniu, powrotach, codzienności, czułości i trosce.
WSPÓŁWYDAWCA: Fundacja Wielki Człowiek
www.jerzykukuczka.com
PARTNERZY:
MKiDN Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Miasto Katowice Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Katowice
AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Premiery stycznia 2024 - Prawo Marcina

Marcin Kruszewski
„Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole”
Premiera: 24 stycznia

Dzieci i ryby głosu nie mają? Nie w naszych czasach! Poznaj swoje prawa i nigdy więcej nie daj się zmanipulować w szkole.
„Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” to przewodnik po szkolnej legislacji. Książka twórcy popularnego profilu @PrawoMarcina pomoże uczniom, rodzicom i nauczycielom poznać zasady szkolnej gry i wspólnie tworzyć małą lokalną demokrację.

Premiery stycznia 2024 - Sztuka obsługi penisa 2

Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski
„Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania”
Premiera: 24 stycznia

„Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania” przygląda się współczesnym zjawiskom w seksuologii – m. in. chemseksowi, który ma nas uczynić turbomaszynami do seksu, seksturystyce, penisocentryzmowi we współczesnej Polsce, a także nowym technologiom, które ułatwiają życie, a jednocześnie komplikują relacje. Książka stawia też pytania o nowe wzorce męskości oraz szuka na nie odpowiedzi i rozwiązań. Autorzy sprawdzają, jak ostatnie znaczące zmiany społeczne i konserwatywne rządy w naszym kraju wpłynęły na postrzeganie seksu przez Polaków i aktualizują na nowo „podstawy” męskiej seksualności.

Premiery stycznia 2024 - Odnaleziony ksiądz

Marcin Adamiec
„Odnaleziony ksiądz”
Premiera: 24 stycznia

Ciąg dalszy bestsellerowej autobiograficznej książki Marcina Adamca „Zniknięty ksiądz” jest intymną opowieścią nie tylko o odchodzeniu od Kościoła, który zawiódł nadzieje młodego księdza, ale też o konfrontacji byłego duchownego z nowym, świeckim życiem. Czy uda się nie tylko zbudować rodzinę ale też ją utrzymać, jeśli twoim zawodem jest „ksiądz”? Jak po rozbracie z Kościołem urządzić sobie relacje z ludźmi i Bogiem? Jak być jak najbardziej ziemskim ojcem? Marcin Adamiec niezwykle szczerze, bezpretensjonalnym językiem i ze swadą opowiada o swoim życiu w świecie kleru i poza nim. O utracie złudzeń, ale też o odnalezieniu sensu w życiu, którego musiał się nauczyć na nowo.

Strażniczka Perły

Wydawnictwo Agora dla dzieci
Karolina Lewestam
„Strażniczka perły”
Premiera: 24 stycznia

Druga część cyklu Opowieści Świata Zorzy
W mroźnym świecie Zorzy i dwóch księżyców, gdzie ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem, znów dzieje się zło. Tajemnicze białe ptaki atakują mieszkańców Tlate Hiin, a ich ofiary zapadają w dziwną śpiączkę. Aby zdobyć lekarstwo, Kutik odbędzie długą podróż aż do Aralin, słynnego miasta wróżbitów. Tylko czy mędrcy zgodzą się przyjąć dziewczynkę znikąd?

Zanim odejdziesz

Wydawnictwo Ale!
Klaudia Bianek
„Zanim odejdziesz”
Premiera: 24 stycznia

Czy połączy ich miłość, zanim wzejdzie słońce? Życie Natalii zaczyna się od nowa. Jedno spotkanie, jedna noc jak z filmu rozbudzają nadzieję w jej sercu. Mateusza poznaje w jednym z poznańskich pubów i choć dzieli ich różnica wieku, czuje, że to jej pokrewna dusza. Noc spędzona na rozmowach odsłaniających najgłębsze zakamarki ich serc sprawia, że Natalia na moment zapomina o nieszczęśliwym małżeństwie i jego przykrym zakończeniu. Młody artysta obiecuje kobiecie, że jeśli kiedykolwiek spotkają się ponownie, on spełni jedno z jej najskrytszych marzeń. Choć nie znają swoich imion i rozstają się bez nadziei na dalszą znajomość, czują, że ta noc jest przełomowa. Nie wiedzą tylko, jak bardzo jedna chwila może zmienić życie.