premiery października 2024

1 października 2024

Premiery października 2024

Udostępnij post
premiery października 2024

Dwa motywujące i wspierające poradniki, obok których nie można przejść obojętnie, kryminał osadzony w wojennej rzeczywistości, trzecia część greckiej trylogii mistrza powieści sensacyjnych – brzmi ciekawie? To jedynie część tego, co wydamy w tym miesiącu. Sprawdźcie nasze wszystkie premiery października 2024!

Maciej Siembieda
„Kairos”
Premiera: 9 października

Brawurowa, wielowątkowa powieść sensacyjno-historyczna o trudnej tożsamości, męstwie, honorze, zdradzie i zemście rozgrywająca się w ciągu czterdziestu lat w przedwojennym Lwowie, wojennej Grecji i powojennym Bytomiu, nieprzewidywalna jak… piłka nożna, od której zależało życie (lub śmierć) bohaterów. Głównymi bohaterami książki są Walter i Bernard Pykowie, dwóch braci stryjecznych z Górnego Śląska. Wielka historia zmieni ich w Niemca i Polaka, wielka polityka zrobi z nich komunistę i prawicowca, a wielka miłość do pięknej Macedonki Eleny sprawi, że ostatecznie staną się śmiertelnym wrogami. „Kairos” to trzecia część greckiej trylogii Macieja Siembiedy, zapoczątkowanej przez „Katharsis” i kontynuowanej przez „Nemezis„.

Corey Keyes
„Wyczerpani. Jak odzyskać radość życia w świecie, który przytłacza”
tłum. Dorota Pomadowska
Premiera: 9 października

Jeśli czujesz wewnętrzną pustkę, czegoś Ci brakuje, ale nie wiesz czego, dzień po dniu błąkasz się jak we mgle, nie bardzo wiedząc, co masz ochotę zrobić, ogarnia Cię przygnębienie, brakuje Ci energii na kontakty towarzyskie i niewiele rzeczy Cię cieszy, to ta książka jest dla Ciebie.
Książka dla każdego, komu brakuje sił, by wyrwać się z otępienia i pustki w zmaganiach z codziennością. To książka, która pomaga zbudować większą tolerancję na przeciwności losu oraz presję współczesnego życia.

Maciej Górny
„Matka wynalazków. Jak Wielka Wojna urządza nam życie”
Premiera: 9 października

Poznajmy naszą historię od innej niż zwykle strony. I wojna światowa, która urządziła nam współczesność, nie rozegrała się tylko na polach bitew. Z wielu rzeczy, które zdefiniowała dla nas wojna, nie zdajemy sobie sprawy. Opowieść o Polsce lat 1914-1918 to historia kulturowych i społecznych zmian kształtujących nasze życie do dziś.
Maciej Górny zabiera nas w fascynującą podróż w czasie, ponad 100 lat wstecz, i pokazuje analogie ze współczesnością. Patrzy wnikliwym okiem historyka i odważnie punktuje niektóre utrwalone narracje. Pokazuje, kim dziś jesteśmy dzięki sprytowi i determinacji naszych babć, dziadków i rodziców.

Ryszard Ćwirlej
„Na trwogę bije dzwon”
Premiera: 23 października

POCZĄTEK WOJENNEGO CYKLU Z ANTONIM FISCHEREM
Pełna intryg i zwrotów akcji powieść mistrza kryminału osadzona na przełomie 1938 i ’39 roku, gdy nad Polską wisi ciemne widmo wojny.
Morderstwo z przeszłości, brylanty, polski wywiad, niemieccy spiskowcy i barwny świat przedwojennych poznańskich knajpek, gdzie o swoje wpływy walczą stróże prawa, informatorzy i lokalny półświatek. A w tym wszystkim nadkomisarz Fischer i jego brygada na tle zmieniającej się gwałtownie rzeczywistości.

Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka
Na bogato. Jak się starzeć bez godności 2
Premiera: 23 października

Zgodnie z przewidywaniami pierwsza wspólna książka popularnych reporterek okazała się sukcesem. W ślad za nią poszły podróże po Polsce, wizyty w telewizji, uznanie czytelniczek.
Teraz czas na kolejny krok: trzeba ten fejm przekuć w hajs, bo autorkom się, delikatnie mówiąc, nie przelewa. To zresztą kolejna nić łącząca je z innymi osobami w wieku przedstarczym, które zadają sobie pytanie „Jak przestałyśmy być bogate i co można z tym zrobić?”.
Szukając odpowiedzi, Magda i Ewa wsiadają do wysłużonego opla zwanego Naszą Szkapą i ruszają w podróż ku finansowemu spełnieniu.

Natalia Waloch
Bo NIE. Zacznij odmawiać i żyć po swojemu
Premiera: 23 października

Wychowano nas, kobiety, do zgadzania się na to, co podsuwa nam życie. Do bycia miłymi, grzecznymi, pomocnymi, idącymi na kompromisy, wyrozumiałymi… Mamy się nie kłócić, nie złościć, nie sprzeciwiać, nie histeryzować i przypadkiem nie wyskakiwać przed szereg. Z pokolenia na pokolenie funkcjonujemy w świecie skonstruowanym przez mężczyzn, któremu nasze milczenie i potakiwanie bardzo służy. Ale wcale nie musi tak być. Przecież możemy zacząć mówić „Nie”.
Do tego właśnie, w duchu siostrzeństwa, wsparcia i wyrozumiałości dla samych siebie, zachęca nas w swojej debiutanckiej książce Natalia Waloch, jedno z najmocniejszych dziennikarskich piór w Polsce.

Jacek Dehnel
„Tajna Warszawa. Czyli historie zbrodni, kradzieży i oszustw w międzywojennej stolicy opisane w tygodniku „Tajny Detektyw””
Premiera: 23 października

Bogata, świecąca neonami dansingów, chlubiąca się luksusowymi hotelami i gronem wybitnych twórców kultury Warszawa dwudziestolecia międzywojennego ma swój brzydszy, dziś zapomniany, a może jeszcze ciekawszy rewers – sutereny bezrobotnej biedoty, meliny pełne drobnych przestępców i wielkich cwaniaków.
Jacek Dehnel spaceruje po dawnej Warszawie śladami zbrodniarzy, zapuszczając się w zaułki, które były świadkami mrocznych, krwawych, a czasami też absurdalnie komicznych wydarzeń.