Premiery marca 2025. Grafika przedstawia okładki książek, które zostaną wydane w Wydawnictwie Agora w marcu 2025 roku.

20 lutego 2025

Premiery marca 2025

Udostępnij post
Premiery marca 2025. Grafika przedstawia okładki książek, które zostaną wydane w Wydawnictwie Agora w marcu 2025 roku.

Premiery marca 2025 zaskoczą Was i na długo zapadną w pamięć! Siedem wyjątkowych tytułów z różnych gatunków, wszystkie intrygujące. Czekają na Was dwa mroczne i pełne tajemnic kryminały, poradniki, które mogą realnie odmienić Wasze życie, porywające reportaże oraz książka rzucająca nowe światło na lata międzywojennej Polski. Przygotujcie się na literacką ucztę i prawdziwe emocje!

Okładka książki Ołtarz i siekiera. Autorem książki jest Aleksander Gurgul.

Aleksander Gurgul
„Ołtarz i siekiera”
Premiera: 12 marca

Wstrząsające śledztwo Aleksandra Gurgula, ukazujące kulisy działania Lasów Państwowych – jednej z najpotężniejszych instytucji w Polsce. Autor odsłania sieć powiązań między władzą, biznesem i Kościołem. Pokazuje, że ideologia i polityka przeniknęły do każdego poziomu zarządzania polskimi lasami, pieniądze z wyrębu lasów finansują religijne ceremonie, a zatrudnienie zależy od właściwych koneksji. To pierwsza tak dogłębna analiza systemu, w którym religia i polityka górują nad ochroną przyrody.

Okładka książki "Podniebie" Agnieszki Gracy.

Agnieszka Graca
„Podniebie”
Premiera: 12 marca

Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2024 za „Czarny poniedziałek”, powraca z nową, intrygującą powieścią. W „Podniebiu” krakowscy detektywi Iga Bagińska i Igor Szot badają zaginięcie kobiety, której ślad urywa się na wiślanych bulwarach. Brak dowodów, żadnych podejrzanych – tylko pytania. Czy to zbrodnia, czy desperacka ucieczka? Graca mistrzowsko łączy klasyczny kryminał z psychologiczną głębią, tworząc poruszający obraz kobiecego losu we współczesnej Polsce i zadaje pytania o to, jak żyjemy i jak chcemy ze sobą żyć.

Okładka książki "Poradnik umierania dla początkujących". Autor Simon Boas.

Simon Boas
„Poradnik umierania dla początkujących”
tłum. Dobromiła Jankowska
Premiera: 12 marca

Gdy Simon Boas dowiaduje się, że zostało mu kilka miesięcy życia, odkrywa, że akceptacja nieistnienia pozwala czerpać radość z każdej chwili. Z humorem i mądrością zachęca do rozmów o śmierci, pokazując, że przygotowanie się do niej pomaga lepiej żyć. „Poradnik umierania dla początkujących” to wzruszająca i inspirująca książka, która uczy empatii, dystansu i doceniania tego, co naprawdę ważne. Miliony ludzi na świecie znalazły w niej pocieszenie i pomoc, bo z unikatowej perspektywy osoby umierającej dowiadujemy się, jak się wobec niej zachowywać, w czym możemy ją wesprzeć, czego unikać, kiedy wykazać się cierpliwością, a kiedy stanowczością.

Okładka książki Rzeczpospolita kryzysowa. Autorem książki jest Andrzej Krajewski.

Andrzej Krajewski
„Rzeczpospolita kryzysowa. Dwadzieścia lat spaceru po linie”
Premiera: 12 marca

Andrzej Krajewski obala mit dwudziestolecia międzywojennego jako czasu spokoju i stabilizacji. Sięgając po mało znane dokumenty i dzienniki najważniejszych osób w państwie, ukazuje Polskę targaną wojną, spiskami i kryzysami. Opisuje uliczne starcia i tajne narady w gabinetach, tworząc wielowarstwowy obraz II RP, która mimo nieustannych zmagań przetrwała aż do najazdu nazistowskich Niemiec i Związku Radzieckiego. Ta książka to nowe, pełniejsze spojrzenie na burzliwe lata międzywojennej Polski.

Okładka książki Wszyscy grzesznicy krwawią. Autor S.A. Cosby

S.A. Cosby
„Wszyscy grzesznicy krwawią”
tłum. Jan Kraśko
Premiera: 26 marca

W hrabstwie Charon w Wirginii, po strzelaninie w szkole, zaczynają wychodzić na jaw morderstwa, których ślady prowadzą do lokalnego Kościoła. Szeryf Titus Crown, ścigając mordercę, odkrywa mroczne sekrety społeczności, w której dorastał i którą, jak myślał, świetnie zna. Cosby w swojej powieści świetnie łączy napięcie, moralne dylematy i brutalną prawdę o ludzkiej naturze, a także walkę z uprzedzeniami, która jest równie ważna jak rozwiązywanie kryminalnej zagadki.

Okładka książki "Cannes. Religia kina". Autorem książki jest Tadeusz Sobolewski.

Tadeusz Sobolewski
„Cannes. Religia kina”
Premiera: 26 marca

Tadeusz Sobolewski przez 25 lat relacjonował festiwal w Cannes, śledząc wielkich reżyserów, takich jak Jarmusch, Almodóvar czy Lynch. Wyprawy do Cannes były dla niego czymś więcej niż wyjazdami na festiwal, to osobiste podróże – do wolności, sztuki, wielkiego kina. W książce łączy wspomnienia z pielgrzymek do Cannes z refleksjami na temat kina, filozofii i zmieniającej się Polski. Objawienia z sali kinowej przenikają się z głębokim przeżywaniem otacząjącej rzeczywistości.

Okładka książki "Pozytywna furia. Czyli jak sięgać po więcej". Autorką książki jest Alicja Wysocka-Świtała

Alicja Wysocka-Świtała
„Pozytywna furia. Czyli jak sięgać po więcej”
Premiera: 26 marca

Pozytywna furia Alicji Wysockiej-Świtały to manifest kobiecej siły w świecie biznesu. Autorka, odnosząca sukcesy współwłaścicielka agencji PR, pokazuje, jak przekuć ambicję i złość w siłę napędową kariery – bez poczucia winy i dostosowywania się do męskich wzorców. Odwołując się do własnych doświadczeń i wypowiedzi autorytetów z dziedziny ekonomii i psychologii, inspiruje kobiety na różnych ścieżkach zawodowych do działania na własnych zasadach. To książka dla każdej, która chce odważnie sięgać po sukces.