premiery lutego

30 stycznia 2023

Premiery lutego 2023

Udostępnij post
premiery lutego

Przedstawiamy premiery lutego. Zadbaliśmy o to aby każdy znalazł coś dla siebie. Przygotowaliśmy biografię modelki, która robi światową karierę mimo choroby psychicznej i zaburzeń ze spektrum autyzmu, poradnik wyzwalający kobiecą siłę, thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony, reportaż, który jest osobistym dziennikiem, ciekawą rozmowę, która jest rozważaniem na temat tego co czeka nasz kraj, przemówienia prezydenta Ukrainy oraz magiczną opowieść dla młodszych czytelników.

Cleo Ćwiek, Agata Trzebuchowska
„Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym”
Premiera: 8 lutego

Z jednej strony światowa kariera w modelingu, z drugiej pobyt w szpitalu psychiatrycznym i zaburzenia ze spektrum autyzmu. Cleo Ćwiek bez autocenzury opowiada Agacie Trzebuchowskiej o euforiach i depresjach, miłości i gaslightingu. O wieloletniej terapii. O pracy modelki od pierwszych kroków, po sukces. A także o odkrywaniu i uczeniu się zupełnie nowych rzeczy i poczuciu sprawczości, jakie daje rozwijanie pasji.

Kasia Urbaniak
„Wyzwolona. Przewodnik po kobiecej mocy”

Tłum. Dorota Pomadowska
Premiera: 22 lutego

Jak to się dzieje, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo „hej do przodu”, a jednocześnie niewystarczające? Co powoduje, że w najważniejszych momentach naszego życia po prostu zastygamy? Co sprawia, że rezygnujemy z tego, co dla nas ważne – marzeń, planów, potrzeb? Odpowiedzi Kasi Urbaniak na te pytania potrafią zaskoczyć, a jej metody wzmacniania wewnętrznej siły kobiet są jedyne w swoim rodzaju. „Wyzwolona” to przewodnik pełen praktycznych wskazówek, które wiodą do pełnego satysfakcji życia.

Wojciech Czuchnowski
„Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby”
Premiera: 22 lutego

Podróż na południowe krańce Europy jest klamrą, w której Wojciech Czuchnowski, znany dziennikarz i publicysta, pomieścił intymny pamiętnik o odchodzeniu swojej żony. Z wnikliwością, precyzją i bez znieczulenia prowadzi nas przez stadia miłości, kryzysów ich związku i choroby. Ta książka jest w równym stopniu bolesna, jak i niosąca nadzieję. Czuchnowski, pisząc ją, próbuje bowiem wydobyć się z rozpaczy. Ta próba przepracowania żałoby zmienia się na oczach czytelników w literaturę.

Joanna Opiat-Bojarska
„Fejm”
Premiera: 22 lutego

Nowa ksiażka laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru. „Fejm” to nie tylko przewrotny thriller, w którym prawda ma wiele twarzy. Joanna Opiat-Bojarska obnażyła prawdę o mechanizmach rządzących światem sław.
Alex Skorupsky, który świętował premierę filmu, budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Jego dziewczyna zniknęła, a kamery zarejestrowały, jak jej samochód potrąca kobietę, z którą łączyło go coś więcej niż tylko służbowa relacja. Jeśli Alex nie odnajdzie swojej dziewczyny przed policją, jego budowana latami kariera będzie skończona. I pojawia się pytanie czy Alex szuka zaginionej dziewczyny, aby ją ocalić? Czy może aby ją uciszyć na zawsze?

Paweł Kowal, Agnieszka Lichnerowicz
„Spokojnie już nie będzie. Koniec naszej belle époque”
Premiera 22 lutego

Paweł Kowal, profesor Polskiej Akademii Nauk, praktyk i teoretyk polityki wschodniej, w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz, nagradzaną dziennikarką i reporterką relacjonującą najważniejsze wydarzenia na arenie międzynarodowej, szuka odpowiedzi na pytania, które pojawiły się po agresji Rosji na Ukrainę. Na jakie zmiany możemy się przygotować? Co czeka nasz kraj, w którym skończyły się dobre czasy III RP, i nasz kontynent po fiasku polityki appeasementu wobec Rosji? Czego uczą nas burzliwe wydarzenia ostatnich lat i dekad?

Wołodymyr Zełeński
„Przesłanie z Ukrainy”
Tłum. Jerzy Wołk-Łaniewski
Premiera: 22 luty 2023

Zbiór najmocniejszych przemówień Wołodymyra Zełenskiego z czasu wojny (oraz jedno Ołeny Zełenskiej), osobiście przez niego wybranych, aby opowiedzieć historię narodu ukraińskiego. To opowieść o kraju mężnie broniącym się przed rosyjską agresją. To także historia narodu przewodzącego światu w zmaganiach o demokrację. Przede wszystkim zaś jest to wołanie skierowane do społeczności międzynarodowej, aby stanąć po stronie wolności. Cały dochód z książki – zarówno prezydenta Zełenskiego, jak i wydawcy – trafi na konto inicjatywy United24.

Karolina Lewestam
„Silla”
Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Premiera: 22 lutego
Agora dla dzieci
W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jest coraz zimniej, śnieżne krowy linieją, w jeziorach i morzu brakuje ryb, pod lodem zaś czai się zło. A najgorsze jest to, że Zorza… umiera. Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec – Ari, który wyrusza samotnie ku swemu przeznaczeniu.