clou cleo ćwiek

16 stycznia 2023

"Clou" - biografia Cleo Ćwiek

Udostępnij post
clou cleo ćwiek

Cleo Ćwiek – supermodelka – bez autocenzury opowiada Agacie Trzebuchowskiej o euforiach i depresjach, miłości i gaslightingu.

Z jednej strony światowa kariera w modelingu, z drugiej pobyt w szpitalu psychiatrycznym i zaburzenia ze spektrum autyzmu. „Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym” to biografia Cleo Ćwiek, która postanowiła opowiedzieć o swoich zmaganiach z deprsją i wieloletniej terapii. O pracy modelki od pierwszych kroków, po sukces. A także o odkrywaniu i uczeniu się zupełnie nowych rzeczy i poczuciu sprawczości, jakie daje rozwijanie pasji.

Trudno mi się wyzbyć myśli, że mam dopiero 27 lat i to absurdalny moment, żeby pisać biografię. Ale trafiłam na coś, co powiedziała Brene Brown, co zmieniło moje podejście: „Któregoś dnia opowiesz historię o tym, jak przezwyciężyłaś to, przez co teraz przechodzisz i stanie się ona częścią czyjegoś poradnika przetrwania”.

Cleo Ćwiek

Wydaje mi się, że dochodzenie do siebie to główny temat naszej książki, a historia Cleo jest jego pięknym i budującym przykładem.
To opowieść o młodej kobiecie, która długo wolała być kimś innym, aż w końcu nabrała odwagi do bycia sobą i na tyle to polubiła, że z otwartością i ciekawością czeka na to, kim się stanie.
Bo przecież wszyscy co chwilę się zmieniamy. I właśnie ta zmiana, jeśli ją zaakceptujemy, może nam dać nie tylko ukojenie, lecz także siłę do bycia tu i teraz.

Agata Trzebuchowska

Cleo Ćwiek – modelka, podcasterka, założycielka fundacji „Można Zwariować” i startupu „MEditate App”. Entuzjastka wspinania, podcastów, technologii, literatury i najróżniejszych ciekawostek.


Agata Trzebuchowska – absolwentka MISH-u przy Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego, reżyserka i scenarzystka filmowa.