19 listopada 2018

Premiera albumu „Świadkowie

Udostępnij post

Czas mija i ocalonych z Holokaustu jest coraz mniej.
Kto opowie ich historię, gdy ich zabraknie?

Już od ponad dwudziestu pięciu lat Marsz Żywych gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata,zabezpieczając bezpośrednie świadectwa przed zapomnieniem. Podczas wędrówek po Polsce, w której w czasie II wojny światowej nazistowskie Niemcy uwięziły i wymordowały miliony niewinnychludzi, ci, którzy przeżyli, ci, którzy im w tym pomogli, a także ci, którzy przynieśli im wolność, dzielą się z młodymi ludźmi swoimi wspomnieniami.

Po przejściu przez obozy, dawne getta, miasteczka z wymazanymi śladami żydowskich mieszkańców, uczestnicy Marszu czują się powiązani misją pamięci o tym, co usłyszeli i zobaczyli. Poruszające fotografie i osobiste wspomnienia, prezentują przekazanie pochodni młodym ludziom różnych wyznań i kultur, którzy staja się w ten sposób kolejnymi świadkami i poniosą te pochodnie w przyszłość i pokój.

March of the Living – Marsz Żywych – to program edukacyjny, który gromadzi ocalonych i młodzież z całego świata w drodze z Auschwitz do Birkenau dla uczczenia pamięci o wszystkich ofiarach nazistowskiego ludobójstwa i w sprzeciwie wobec uprzedzeń, nietolerancji oraz nienawiści.

Kup album „Świadkowie”