1 października 2021

Porwany. 82 dni w rękach piratów

Historia Piotra Budzynowskiego, kapitana porwanego statku

Udostępnij post

„Porwany. 82 dni w rękach piratów” to literatura faktu, wciągająca niczym rasowa powieść sensacyjna. Opowieść o heroicznej walce o wolność i człowieczeństwie w chwili najwyższej próby.

Dom w butelce
Porwany. 82 dni w rękach piratów reporterski thriller Łukasza Pilipa opowiada prawdziwą historię porwania kapitana Piotra Budzynowskiego i statku „Beluga Nomination”. Somalijscy piraci najpierw ostrzelali jednostkę z kałasznikowów, a potem na nią wtargnęli. Zastraszonej załodze kazali natychmiast płynąć ku wybrzeżom Somalii, jednemu z najniebezpieczniejszych regionów świata. W dramacie, który rozegrał się potem, kapitan i jego jedenastu marynarzy mieli tylko jeden cel – przeżyć. 
„Porwany. 82 dni w rękach piratów” to z jednej strony trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak dzień po dniu przebiegało porwanie: walka o statek, negocjacje, życie pod lufą karabinów porywaczy. Z drugiej – to przejmująca historia walki jego żony i córki o uwolnienie zakładników. Książka powstała w oparciu o prowadzone w tajemnicy przez Kapitana zapiski, a także zdobyte przez reportera Łukasza Pilipa unikalne materiały.
 

Książka już do kupienia w wersji papierowej oraz formatach elektronicznych.