30 listopada 2020

Polecenia kulturalne, czyli świąteczna akcja Wydawnictwa Agora

Właśnie wystartowała!

Udostępnij post
Polecenia kulturalne to akcja zorganizowana przez Wydawnictwo Agora. Jak co roku chcemy zaproponować książki, które są bliskie naszym sercom i idealnie nadają się na prezent.

Akcja rozpoczyna się 30 listopada i potrwa do 20 grudnia, czyli przez 3 tygodnie. Co tydzień 3 osoby z naszego wydawnictwa polecą po 3 książki, które idealnie będą prezentować się pod choinką. A żeby nie było zbyt łatwo, ustaliliśmy limit – każda rekomendacja może mieć najwyżej 3 zdania 🙂 Do poleceń dorzucimy nasze zdjęcia i opiszemy funkcje pełnione w wydawnictwie. Będzie to też zatem okazja, żeby trochę lepiej nas poznać.

Książki w promocyjnych cenach kupisz na kulturalnysklep.pl w wersji papierowej i jako ebooki na publio.pl Pojedyncze tytuły zostaną przecenione o 33%, a zestawy aż o 50%. Zapraszamy do czytania i na zakupy!

daga

DAGMARA ZANDMAN
promotorka książek

Daga związana jest z naszym wydawnictwem od prawie 5 lat. Stoi za sukcesem książek takich jak „Sodoma”, „Psychoterapeutka”, czy „Prezes i spółki”. Kocha Izrael i lata do niego, kiedy może. A jak nie można latać, chodzi po górach lub na protesty ⚡️ Dziś poleca książki, które łączą kobiety w rolach głównych.

„To jest wojna” Klementyna Suchanow
Kobiety na całym świecie są coraz bardziej „wkurwione”. Komu i dlaczego zależy, by trzymać je w średniowiecznych ryzach? Śledztwo Suchanow otworzy Wam oczy i pozwoli zrozumieć jak sprytnie i cynicznie działają, także w Polsce, konserwatywne organizacje, które mają pieniądze i władzę.

„Auroville. Miasto z marzeń” Katarzyna Boni
Marzenie Mirry Alfasy, charyzmatycznej Matki, o stworzeniu kawałka lepszego świata doprowadziło do powstania na pustyni eksperymentalnego miasta, w którym od kilkudziesięciu lat żyją ludzie z różnych krajów. Czy są szczęśliwi i czym w ogóle jest szczęście? To też opowieść o Was i Waszych marzeniach.

„Żony nazistów” James Wyllie
Stajemy oko w oko z kobietami, które dokonały niepojętych wyborów. Jakim człowiekiem trzeba być, by spędzić życie u boku hitlerowskiego zbrodniarza, kochać go znosząc zdrady, rodzić jego dzieci wiedząc, że zabija inne? Czasem zło fascynuje bardziej niż dobro, tak jest i w tym przypadku.

ola

OLA MAGIERA-NIEMIRA
digital manager

Ola w wydawnictwie zajmuje się wszystkimi rzeczami związanymi z internetem – mediami społecznościowymi, kampaniami digital oraz e-commercem. Uwielbia podróżować, a jej miejsce na ziemi to Azja Południowo-Wschodnia. Prywatnie fanka tatuaży i matka trzech kotów rasy sfinks.

„Wotum” Maciej Siembieda
To było moje pierwsze spotkanie z książką napisaną przez Macieja Siembiedę, z pewnością jednak nie ostatnie. Autor – który z zawodu jest dziennikarzem i otrzymał ponad 20 nagród w konkursach na reportaż – ma niezwykłą łatwość w łączeniu fikcji z wydarzeniami historycznymi. Dzięki temu otrzymujemy dwie rzeczy – rozrywkę z czytania oraz wiedzę, którą posiądziemy w trakcie googlowania kolejnych faktów z książki 🙂

„Becoming” Michelle Obama
Biografia, którą czyta się jak powieść i to w dodatku tę najbardziej wciągającą. Wspaniała, inspirująca, mądra, niesamowita – taka jest Michelle Obama i taka jest również jej książka. „Becoming” to idealna propozycja na prezent (nie tylko dla kobiet).

„Ganbare! Warsztaty umierania” Katarzyna Boni
Od momentu premiery była na mojej liście TBR, ale nie potrafiłam się za nią zabrać i ostatecznie przeczytałam ją dopiero w tym roku. Żałuję, że za „Ganbare” zabrałam się tak późno, gdyż Katarzyna Boni pisze absolutnie wspaniale! O samotności, o lęku, o stracie, o śmierci i o sposobach jak sobie z nimi radzić, co w dobie pandemii jest szczególnie aktualne.

asia

ASIA BATORSKA
szefowa marketingu i promocji

Asia jest szefową działu promocji książek, promotorką oraz wydawczynią naszego podcastu „Poczytawszy”. Jest też mamą dwóch córek, tańczy tango i od niedawna ma szczeniaka, który skutecznie odrywa ją od czytania.

„Szkoła bohaterek i bohaterów czyli jak radzić sobie z życiem” Przemek Staroń
„Mamo, fajnie byłoby mieć takie lekcje” – powiedziała po lekturze moja 13letnia córka, a ja dodam: fajnie byłoby, gdyby młodzi ludzie mieli takich przewodników po problemach z dorastaniem!  I gdyby inteligencji emocjonalnej uczyli…bohaterowie z kultowych filmów i książek. Takie rzeczy tylko u Staronia! 

„Przed końcem zimy” Bernard MacLaverty (tłum. Jarek Westermark)
Kameralna, czuła i intymna powieść mistrza irlandzkiej prozy o cierpieniu, tęsknocie i poszukiwaniu sensu w związku i w życiu. Zrytualizowane, na pozór stabilne życie starzejącego się małżeństwa kryje w sobie demony z przeszłości. Piękny jest język tej opowieści, niespieszna narracja i stopniowe odkrywanie przed czytelnikiem blizn tych dwojga oraz sceny, które na długo zostają w pamięci.

„Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei” Agnieszka Jucewicz i Tomasz Kwaśniewski
Książka do której wracam, szczególnie teraz, kiedy chaos i niepewność rozgościły się na dobre w codziennym życiu. Podobnie jak „Czując”, „Niepewność” to rozmowy z psychologami, które mogą zastąpić sesję u terapeuty, nazwać, to, co czujemy i wskazać jak można o tym myśleć, aby sobie pomóc. To swoiste „ćwiczenia z utraty” odzierające z niektórych iluzji po to, aby emocjonalnie dojrzewać i odzyskać wpływ na swoje życie pomimo niepewności. 

Polecane książki kupisz w tygodniu 30.11.2020 – 06.12.2020 w promocyjnych cenach. Pojedyncze tytuły o 33% taniej, a zestawy przygotowane przez dziewczyny kosztują aż 50% mniej. Promocja obowiązuje na kulturalnysklep.pl (książki papierowe) i publio.pl (ebooki).