5 października 2017

PAŹDZIERNIKOWE PREMIERY

Zobaczcie, jakie premiery przygotowujemy dla Was w październiku. Każdy znajdzie coś dla siebie! "Kanada. Ulubiony kraj świata" Katarzyny Wężyk, "Slash" Natalii Osińskiej, "Nieumarły Las" Adama Wajraka i Tomasza Samojlika...

Udostępnij post

Zobaczcie, jakie premiery przygotowujemy dla Was w październiku. Każdy znajdzie coś dla siebie!

„Kanada. Ulubiony kraj świata” Katarzyna Wężyk

Premiera: 11 października

"Kanada. Ulubiony kraj świata" Katarzyna Wężyk

Autorka rozmawia z Kanadyjczykami od pokoleń, przedstawicielami ludności rdzennej i z dopiero adaptującymi się imigrantami. Jacy są, z czego są dumni, a czego się wstydzą? Dlaczego, w przeciwieństwie do reszty świata, nie boją się obcych? I dlaczego – mimo że „Kanada nie jest krajem, w którym wszyscy żyją w dostatku i idealnej harmonii, a jednorożce galopują w stronę tęczy” – stanowi dziś model państwa, w którym różne kultury, religie i sposoby życia potrafią się dogadać.

Przedsprzedaż: kulturalnysklep.pl

„Slash” Natalia Osińska

Premiera: 11 października

"Slash" Natalia Osińska

Czy kiedykolwiek musieliście stoczyć prawdziwą bitwę o to, by pozostać sobą?

Leon i Tosiek to szczególna para, nie tylko ze względu na łączącą ich skomplikowaną relację emocjonalną, ale także dlatego, że Tosiek jeszcze niedawno był… Antoniną.

Wszyscy mówią, że liceum to najlepszy czas życia, ale czy tak jest naprawdę?

Przedsprzedaż: kulturalnysklep.pl

„Nieumarły Las” Adam Wajrak, Tomasz Samojlik

Premiera: 11 października

"Nieumarły Las" Adam Wajrak, Tomasz Samojlik

Dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy inne ptaki na nowo zaufają Triko? Czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? I czy będą mogły znów zamieszkać w swoich domach? O tym wszystkim dowiecie się z tej książki, drugiej części odjechanej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie. Stworzyli ją wspólnie dwaj mieszkańcy Puszczy Białowieskiej Adam Wajrak i Tomasz Samojlik.

Przedsprzedażkulturalnysklep.pl

„Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym” Annah Bjork, Mattias Beijmo

Premiera: 11 października

"Łódź 370. Śmierć na morzu śródziemnym" Bjork Annah, Beijmo Mattias

Wstrząsający reportaż o przemycie uchodźców z Syrii do Europy, który zamienia się w gorączkowy thriller.

„Dużo ofiar, dużo dzieci” – taką wiadomość dostaje w nocy od syryjskiego lekarza szwedzka para, przebywająca w Dikili u wybrzeży Turcji. Tu znajduje się główny punkt przemytu uchodźców z objętej wojną Syrii.

Czy to możliwe, że zatonięcie łodzi pełnej marzących o dotarciu do Europy Syryjczyków nie jest wypadkiem, a morderstwem? Gdy w grę wchodzą wielomilionowy zyski, wszystko jest możliwe.

Przedsprzedażkulturalnysklep.pl

„Być jak Pągowski” Andrzej Pągowski, Dorota Wellman

Premiera: 25 października

"Być jak Pągowski" Andrzej Pągowski, Dorota Wellman

„Pan to ma fajnie” lub „Jak ja panu zazdroszczę”. Andrzej Pągowski często słyszy te słowa. Ale co to właściwie znaczy: być Pągowskim?

Dorotę Wellman interesuje nie tyle sztuka, co zwykłe życie artysty. Jego plakaty i ilustracje znamy wszyscy, ale czy wiemy, kim jest on sam?

Rozmowa pary przyjaciół nie jest łatwa. Słynąca z ciętego języka i łatwości stawiania trudnych pytań dziennikarka wydobywa z rozmówcy szczere do bólu wyznania, zmusza do refleksji nad własnym życiem, tym, co je kształtowało, konsekwencjami dokonywanych wyborów.

Ten wywiad to spowiedź. Ale także rodzaj terapii: uzależniony od pracy jak od narkotyku artysta przyznaje, że ceną sukcesu jest samotność.

Przedsprzedaż: kulturalnysklep.pl

„Stalin i naukowcy. Historia tryumfu i tragedii, 1905 – 1953” Simon Ings

Premiera: 25 października

"Stalin i naukowcy" Simon Ings

Fascynująca opowieść o geniuszu, szaleństwie i ludziach, którzy tworząc przerażającą potęgę Związku Radzieckiego stali się pośmiewiskiem naukowego świata. W pierwszych dziesięcioleciach XX wieku garstka geniuszy, niewydarzonych profesorów i naukowych szarlatanów zawarła pakt z komunistyczną władzą w celu stworzenia światowego supermocarstwa. Fascynująca opowieść o tym, do jakich nadużyć i zbrodni dochodzi, kiedy nauka staje się sługą polityki. A także o powikłanych losach uczonych, którzy stawali przed alternatywą: służyć swoją wiedzą złu czy zachować życie.

Przedsprzedażkulturalnysklep.pl

KULTURALNY SKLEP