MYŚL JAK POKERZYSTA

6 lutego 2022

Myśl jak pokerzysta - nowy poradnik Marii Konnikovej

Premiera 9 lutego 2022

Udostępnij post
MYŚL JAK POKERZYSTA

Maria Konnikova, autorka bestsellerowych poradników „Myśl jak Sherlock Holmes” i „Myśl jak oszust” oraz mistrzyni rozszyfrowywania najtęższych umysłów, powraca! 9 lutego wydamy jej najnowszą książkę „Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuację i zwyciężać”. Autorem przekładu jest Krzysztof Kurek.

Dom w butelce

Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera i nie znała nawet zasad gry, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata, aby został jej mentorem. Zarabianie na pokerze interesowało ją mniej niż nauka o życiu, jaka płynęła z kart. Pasmo osobistych niepowodzeń i refleksje na temat idei szczęścia, przypadku i pecha w życiu skierowały ją w stronę pokera, gdyż zdaniem ekspertów jest to najlepsza gra do nauki rozróżniania tego, co możemy kontrolować, a czego nie. Seidel wprowadził ją do fascynującego świata wysokich stawek i owładniętych karcianą obsesją mężczyzn, a wtedy wydarzyło się coś zdumiewającego… Konnikova zaczęła wygrywać turnieje i zarabiać na grze tysiące dolarów!  Jak tego dokonała? Czego poker nauczył ją o ludzkiej naturze? Jak doświadczenia z gry przeniosła do swojego życia? 

W trakcie zawodów nauczyła się, jak lepiej rozumieć nie tylko swoich przeciwników ale przede wszystkim samą siebie, jak podejmować decyzje pod presją i przy wielu czynnikach rozpraszających, jak oddzielać emocje od wyborów dotyczących kolejnego ruchu. Badając cienką granicę między umiejętnościami a przypadkiem odkryła też, jak możliwie najlepiej rozgrywać kiepskie karty i czym tak naprawdę jest…szczęście.

Fascynująca lektura nie tylko dla fanów kart, ale dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności realnego wpływu na własną życiową wygraną. 

Jeden z najbardziej niezwykłych rezultatów dziennikarskiego eksperymentu. To książka nie tylko o grze w pokera, ale o znaczeniu szczęścia, nauce o umiejętnościach i psychologii przechytrzania konkurentów.
Joshua Foer

To porywająca opowieść – z niepozorną bohaterką, która okazuje się czarnym koniem zawodów, mentorem przypominającym Yodę i całą masą szalonych postaci. Jest to również podręcznik, jak kontrolować życie, myśleć obiektywnie i podejmować lepsze decyzje. Czytanie tej książki jest jak wylosowanie koloru. Nie uwierzysz w swoje szczęście – i będziesz je pamiętał przez długi, długi czas.
Daniel H. Pink

Maria Konnikova zapytała, czy pracowitość, inteligencja i trening mogą pokonać przypadek, blef i manipulacje – a odpowiedź brzmi: „tak!”.
„The Spectator”

To książka, która pokaże ci, jak skuteczniej grać w grę w życie, i podnosząca na duchu podróż od zera do bohatera, która wywoła uśmiech w tych trudnych czasach.
Nature.com

Maria Konnikova miała cztery lata, gdy wyjechała z rodzicami z ZSRR i osiadła w USA. Ukończyła Harvard, dziś jest psycholożką, dziennikarką, stałą współpracowniczką „New Yorkera”, felietonistką m.in. „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „WIRED”, popularyzatorką nauki. Jest też autorką bestsellerowych książek: Myśl jak Sherlock Holmes i Myśl jak oszust.