25 maja 2018

Michelle Obama ujawnia okładkę swojej książki "Becoming".

Światowa premiera książki będzie miała miejsce 13 listopada 2018 r. W Polsce ukaże się jako „BECOMING. Moja historia” 13 lutego 2019 r. nakładem Wydawnictwa AGORA.

Udostępnij post

Michelle Obama książka Becoming - okładkaByła Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Michelle Obama pokazała na Instagramie okładkę wyczekiwanych na całym świecie wspomnień „BECOMING”. Na okładce znajdzie się zdjęcie zrobione w czasie sesji wykonanej w tym roku w Waszyngtonie przez renomowanego fotografa portrecistę Millera Mobleya. Za stylizację odpowiadali Meredith Koop, Carl Ray i Yene Damtew. Okładkę zaprojektował Christopher Brand, wiceprezes i dyrektor kreatywny Crown Publishing Group.

Światowa premiera książki będzie miała miejsce 13 listopada 2018 r. W Polsce ukaże się jako „BECOMING. Moja historia” 13 lutego 2019 r. nakładem Wydawnictwa AGORA.

Jak napisała Obama (@michelleobama), „Z radością dzielę się z Wami okładką „BECOMING”. Proces powstawania tej książki był dla mnie ogromnie ważny i pouczający. Przygotowując się do premiery „BECOMING”, mam nadzieję, że Wy też zastanowicie się nad swoimi historiami. Wierzę, że moja książka pomoże Wam stać się ludźmi, którymi pragniecie być. Wasza historia to coś tylko Waszego, na zawsze. To coś, co macie na własność”.

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując doświadczenia, które ją ukształtowały — poczynając od dzieciństwa w South Side, południowej części Chicago, poprzez lata pracy na dyrektorskim stanowisku i godzenia ról matki i kobiety robiącej karierę, aż po czas spędzony pod najsłynniejszym adresem świata. Z niezmienną szczerością i humorem opisuje swoje sukcesy i rozczarowania, zarówno publiczne, jak i prywatne; opowiada swoją historię tak, jak ją przeżyła — własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepłe, mądre i odkrywcze wspomnienia Michelle Obamy stanowią niezwykle intymny rozrachunek kobiety, która niezmiennie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Po premierze książki Pierwsza Dama ruszy w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Szczegóły trasy poznamy w późniejszym terminie.

Za wydanie książki Michelle Obamy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odpowiada Crown Publishing Group, oddział wydawnictwa Penguin Random House. Równocześnie Penguin Random House Audio wyda audiobook czytany przez samą Michelle Obamę. „BECOMING” ukaże się równocześnie w 25 wersjach językowych na całym świecie.

Więcej informacji na temat książki można znaleźć pod adresem www.becomingmichelleobama.com