KOCIA SZAJKA PO UKRAIŃSKU

18 lipca 2022

Kocia szajka bawi dzieci po ukraińsku - nowa akcja charytatywna Wydawnictwa Agora

Udostępnij post
KOCIA SZAJKA PO UKRAIŃSKU

Aby pomóc dzieciom z Ukrainy choć na chwilę zapomnieć o lęku związanym z wojną, Wydawnictwo Agora wydaje książkę „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” Agaty Romaniuk w języku ukraińskim –  specjalnie dla nich! 

Tym samym dołączamy do wielu cennych inicjatyw na rynku książki dziecięcej, które wspierają dzieci z Ukrainy. Zapraszamy fundacje, stowarzyszenia, szkoły, świetlice do dołączenia do akcji charytatywnej i otrzymania bezpłatnych egzemplarzy dla swoich podopiecznych.

Ukraińskie wydanie książki „Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” („Котяча ватага і загадка зникнення оселедців”) będzie przekazywane bezpłatnie instytucjom mającym pod swoją opieką rodziny z dziećmi z Ukrainy. Umożliwi to dotarcie do jak najszerszego grona młodszych czytelników.

Instytucje chętne do otrzymania bezpłatnych egzemplarzy książki prosimy o kontakt mailowy: ksiazkidlaukrainy@agora.pl

Autorką przekładu na język ukraiński jest Ołena Szeremet, a książkę zredagowała Hałyna Tkaczuk.

Partnerem akcji jest firma TransferGo.

„Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” to bestsellerowa powieść detektywistyczna autorstwa Agaty Romaniuk z ilustracjami Malwiny Hajduk, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci w marcu 2021 roku. Historia kocich detektywów pomagających rozwikłać tajemnicę zuchwałej kradzieży w Cieszynie podbiła serca tysięcy dzieci i rodziców. Obecnie oryginalny cykl obejmuje cztery tomy – piąty tom serii ukaże się jesienią b.r.

KSIĄŻKOWE PROJEKTY CHARYTATYWNE WYDAWNICTWA AGORA

akcje charytatywne Wydawnictwa Agora

Wydawnictwo Agora od lat angażuje się w akcje społeczne. W latach 2020-2021 dzięki akcjom książkowym Nadzieja Wszystkie kolory świata oraz O, chorobaWydawnictwo przekazało blisko 2,3 miliona złotych na cele charytatywne: m.in. na dofinansowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, pomoc psychologiczną dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA zmagających się z chorobą nowotworową, czy wsparcie hospicjów i ośrodków dla seniorów.