Kairos

7 marca 2024

"Kairos" nowa powieść Macieja Siembiedy ukaże się jesienią

Udostępnij post
Kairos

„Kairos” to trzecia część polsko-greckiej sagi sensacyjnej Macieja Siembiedy. Cykl zapoczątkowała powieść „Katharsis”, która otrzymała Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru 2023. Drugi tom „Nemezis” został nominowany w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl do Książki Roku w kategorii kryminał/sensacja/thriller.

Podczas pracy nad powieścią „Kairos” Maciej Siembieda natrafił na nowe fakty i tropy, które zadecydowały o konieczności pogłębienia researchu historycznego i zmianie fabuły opowieści. Publikacja początkowo zapowiadana na maj, została przełożona na jesień – o dokładnej dacie premiery poinformujemy wkrótce, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem autora, pod którym w pełni się podpisujemy:

Kto z Was, Drodzy Czytelnicy, nie zna określenia, że opowieść „wciąga”? No właśnie. Dzieje się tak, gdy pisarz znajduje ciekawą historię i literacko nią zarządza. Z „Kairosem” też tak było. Do pewnego momentu. Panowałem nad tą historią, dopóki ona nie zapanowała nade mną. Najpierw mnie porwała, a potem wywiozła w zupełnie nieznane, ale pasjonujące rejony. Odkryłem nowe złoża faktów, z którymi muszę się z Wami podzielić w „Kairosie”. Niestety dwa razy większy research wymaga dwa razy dłuższego czasu. Nie zdążę napisać tej opowieści do wiosny. Dlatego wraz z wydawcą zdecydowaliśmy, że ukaże się jesienią. Zrobimy wszystko, żeby warto było poczekać.Maciej Siembieda