1 stycznia 1970

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" z dwoma Orłami!

Udostępnij post

Leszek Możdżer z kolejną nagrodą za muzykę do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”!

Soundtrack „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to album, o którym było głośno, zanim słyszeliśmy oficjalnie pierwsze dźwięki muzyki. Wszystko to za sprawą deszczu nagród podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obraz zgarnął aż 6 statuetek, w tym za muzykę do filmu.

Muzyka do filmu została ponownie nagrodzona podczas Gali Orły 2020, gdzie zwyciężyła w kategorii Najlepsza Muzyka (Leszek Możdżer) oraz Najlepszy Dźwięk (Maciej Pawłowski i Robert Czyżewicz) .

Muzykę do filmu skomponował światowej sławy pianista Leszek Możdżer. „Początkowo podchodziłem do muzyki Mietka Kosza jak kustosz, chciałem zachować wszystkie granice tej formy. Okazało się, że to nie działa, bo zmienił się język. Udało nam się stworzyć muzykę, która nawiązuje do języka Kosza, ale trafi do współczesnego widza” – mówił. – „Ikar. Istota wzniosła, ale roztrzaskująca się o prawa natury i grawitacji. Taki był Mietek Kosz. Genialny, ale zbyt wątły, by przetrwać. Miotający się między świetlistymi promieniami talentu, rozpaczliwą arogancją miażdżącą wszystko wokół i nadzieją, że uda mu się opanować obezwładniające go osamotnienie”.

Album dostępny w spr