4 lutego 2021

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Natalia de Barbaro

Udostępnij post

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości. 

„Czuła przewodniczka” jest zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej. 

Ile razy wątpiłam w swoją drogę, w swoją kobiecość, w swój talent? Ile razy schodziłam z mojej ścieżki życia, bo słuchałam innych, czułam się przymuszana, chciałam kogoś zadowolić, stawiałam cudze potrzeby ponad własnymi? Ile razy płakałam z żalu, z bezsilności, ze złości? Tylko ja to wiem… I Ty, Czytelniczko, też to wiesz o sobie, prawda? To nic złego, to normalne, opowiem Ci o sobie, byś mogła się przejrzeć we mnie jak w lustrze – mówi do nas Natalia de Barbaro w swojej książce i prowadzi przez rozdziały o Potulnej, Królowej Śniegu i Męczennicy. Czuła Przewodniczka jest powrotem do Duszy, która wszystko wie i we wszystkim pomoże. Jeśli tak jak mnie drażnią cię już pomniki i ambony, daj się poprowadzić autorce. Ona idzie w głąb a nie do przodu i robi to z czułością, prawdziwie i mądrze.  – Magda Mołek, dziennikarka, prowadzi swój kanał z rozmowami na YouTubie „W moim stylu” 

Dziękuję za tę książkę. Postawiła mnie do pionu. Uświadomiła mi, że wszystkie tak się bardzo staramy być idealnymi matkami, żonami, kochankami (pracownicami, organizatorkami – niepotrzebne skreślić). Boimy się, że nie spełnimy oczekiwań innych. Szarpiemy się z życiem.  Dość tego Kobiety Kochane! Odpuśćmy! Świat się nie zawali, gwarantuję.  Najwyższa pora na czas dobroci dla siebie. Podążaj za Czułą Przewodniczką. Nie znasz? Mieszka w Tobie.  – Dorota Wellman

Wersja ebook i audio mp3 (czyta Maja Ostaszewska) wkrótce na publio.pl