19 października 2020

Bill Gates napisał książkę o tym, jak uniknąć katastrofy klimatycznej

Będziemy jej polskim wydawcą!

Udostępnij post
Bill Gates ma plan, w jaki sposób ludzkość może zapobiec katastrofie klimatycznej. Przedstawia go w książce „How to avoid a climate disaster” („Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”). Jej światowa premiera będzie miała miejsce 16 lutego 2021 roku. Tego samego dnia książka jednego z największych światowych wizjonerów i filantropów ukaże się również po polsku w Wydawnictwie Agora.
Bill Gates książka

Bill Gates spędził dekadę badając przyczyny i skutki zmian klimatycznych. Z pomocą ekspertów z dziedziny fizyki, chemii, biologii, inżynierii, nauk politycznych i finansów opracował plan działań, które należy podjąć, aby powstrzymać kataklizm, który zagraża przyszłości ludzkiego życia na Ziemi. W książce wyjaśnia, dlaczego musimy pracować nad zerową emisją gazów cieplarnianych. Szczegółowo opisuje również, co musimy zrobić, aby ten niezwykle ważny cel osiągnąć. Opisuje innowacje i technologie, które już pomagają w redukcji. Wskazuje też co możemy zrobić aby funkcjonowały one skuteczniej. Przybliża nowe przełomowe technologie oraz kto i jak nad nimi pracuje. Wreszcie, przedstawia konkretny, praktyczny plan osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji. Nie tylko politykę, którą powinny przyjąć rządy, ale także to, co my jako jednostki możemy zrobić, aby wesprzeć nasze rządy, pracodawców i siebie nawzajem w tym kluczowym zadaniu.

 

Bill Gates podkreśla, że osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych nie będzie proste ani łatwe, ale jeśli będziemy postępować zgodnie z planem przedstawionym w tej książce – cel ten ciągle jeszcze jest w naszym zasięgu.

Polskie wydanie ukaże się 16 lutego 2021 r. w tłumaczeniu Michał Rogalskiego.

BILL GATES jest technologiem, liderem biznesu i filantropem. W 1975 roku wraz z przyjacielem z dzieciństwa, Paulem Allenem, założył firmę Microsoft; dziś wraz z żoną, Melindą, są współprzewodniczącymi Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Zainicjował także Breakthrough Energy, przedsięwzięcie mające na celu komercjalizację czystej energii i innych technologii związanych z klimatem. Bill i Melinda mają trójkę dzieci i mieszkają w Medinie w Waszyngtonie.